Berani v pauze nezahálejí, trénují i v posilovně

Tipsport extraliga má na programu v prosinci devítidenní reprezentační přestávku. Hokejisté PSG Berani Zlín začali po třech dnech volna opět naplno trénovat, aby byli připraveni na rozhodující boje ve druhé polovině základní části. Trenérská dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík má na rozdíl od listopadové přestávky k dispozici kompletní kádr. Nejvyšší soutěž se rozběhne opět ve středu 19. prosince a do únorové pauzy se odehraje celkem 16 extraligových kol.

Jaký je program zlínských hokejistů během prosincové přestávky? „Na rozdíl od předchozí pauzy jsme dali klukům tři volna v kuse. Po náročném programu bylo potřeba si vyčistit hlavy a především si odpočinout a načerpat nové síly. Tento režim je po vzájemné domluvě pro nás vhodnější a od čtvrtku už trénujeme každý den. A to včetně víkendu až do středy, kdy hrajeme na domácím ledě s vedoucím Třincem,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Na programu jsou tréninky na ledě v kombinaci s kondiční přípravou v posilovně. Cílem je kvalitně potrénovat i v kombinaci s volnem, aby měli kluci chuť do dalších extraligových soubojů. Během přestávky je čas i na vyléčení šrámů a zranění. Derby s Kometou nedohrál pro zranění obránce Tomáš Valenta. „Přestávka přišla v pravou chvíli. Už jsme toho měli dost a fyzicky mleli z posledního. Už hodně sil nás stál zápas v Olomouci. Teď je potřeba před svátky dobře potrénovat, neboť v období kolem Vánoc se bude extraliga lámat,“ uvedl útočník Pavel Kubiš.

Žižka a spol. nasbírali v první polovině základní části extraligy 38 bodů s aktivním skóre 70:69 a ve vyrovnaném středu tabulky jim patří devátá příčka. „Panuje spokojenost, ale vždy to může být lepší. Pokud se nám podaří v podobném duchu i druhá polovina základní části, zahrajeme si předkolo play off a ve hře je i přímý postup do vyřazovacích bojů,“ řekl Robert Svoboda. Berani mají na přímý postup do play off manko tří bodů, zatímco na nepostupovou jedenáctou pozici disponují náskokem pouhých dvou bodů! „Nějaké body máme, ale mrzí nás prohra v Olomouci a mohli jsme se posunout v tabulce ještě výše. Dva nebo tři body se dali někde vyškrábnout,“ pověděl Martin Hamrlík, asistent trenéra PSG Berani Zlín.

Týdenní program v prosincové reprezentační přestávce:

Pondělí 10. prosince: volno
Úterý 11. prosince: volno
Středa 12. prosince: volno
Čtvrtek 13. prosince: 9 hodin: posilovna, 10 hodin: trénink led, 13 hodin: týmová akce pro sponzory a partnery
Pátek 14. prosince: 9 hodin: gólmanský trénink led, 9:30 hodin: trénink led, 10:50 hodin: posilovna
Sobota 15. prosince: 15 – 16 hodin: trénink led
Neděle 16. prosince: 9:15 hodin: trénink led, 10:30 hodin: posilovna, 11 hodin: regenerace

Nejbližší program extraligových zápasů do konce roku 2018:

Středa 19. prosince v 17:30 hodin: doma Třinec
Pátek 21. prosince v 17:30 hodin: venku Litvínov
Středa 26. prosince v 15:30 hodin: doma Hradec Králové
Pátek 28. prosince v 17:30 hodin: venku Karlovy Vary
Neděle 30. prosince v 15:30 hodin: doma Liberec

V on-line předprodeji byl spuštěn předprodej vstupenek na domácí zápasy až do 1. února.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.