Berani nezahálí ani v extraligové pauze, makají nejen na ledě

Tipsport extraliga má v tomto týdnu na programu reprezentační přestávku. Naplno se rozběhne po devítidenní pauze do plného tempa opět ve středu 14. listopadu. Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín se připravují po dvou dnech volna od středy 7. listopadu na další část sezony. Trenérský tandem Robert Svoboda, Martin Hamrlík připravil svým svěřencům kombinaci tréninku na ledě, ale i kondiční přípravu mimo led. V hráčském kádru schází Ralfs Freibergs a Edgars Kulda, kteří byli uvolněni na sraz lotyšské reprezentace. Berani naskočí po pauze do extraligového kolotoče televizním zápasem v Liberci.

„Kluci dostali na začátku týdne po náročném programu dva dny volno, neboť od začátku extraligy příliš volna nebylo. Je potřeba si odpočinout zejména po psychické stránce a vyléčit drobné šrámy,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Poslední kola vynechali pro zranění Štěpán Fryšara (rameno), Tomáš Čachotský (svalové zranění) a poslední zápas před pauzou s Karlovými Vary nedohrál další útočník Tomáš Fořt (kyčel)..

Jaký je program zlínských hokejistů během reprezentační přestávky? „Na programu máme tréninky na ledě v kombinaci s kondiční přípravou v posilovně. V sobotu budou mít kluci volný den, ale v neděli se opět sejdeme, neboť ve středu se již rozběhnout extraligové zápasy. Cílem je kvalitně potrénovat i v kombinaci s volnem, aby měli kluci chuť do dalších extraligových soubojů,“ upřesnil jednapadesátiletý kouč.

Žižka a spol. nasbírali v dosavadním průběhu extraligy 24 bodů s aktivním skóre 49:48 a v tabulce jim patří desátá příčka. „V první čtvrtině jsme přežili všechny špatné chvíle jako byla řada zranění klíčových hráčů. Například na Kometě jsme se museli vypořádat s absencí dvou obránců ze základní sestavy. Tým je semknutý, zdravý a pokorný. Nemohli jsme předpokládat, že budeme vyhrávat a bodovat ve všech zápasech do pauzy, i když domácí ztráta s Karlovými Vary nás mrzí,“ řekl Robert Svoboda.

Týdenní program v listopadové reprezentační přestávce:
Pondělí 5. listopadu: volno
Úterý 6. listopadu: volno
Středa 7. listopadu: 9 hod: posilovna, 10 – 11:15 hod: led
Čtvrtek 8. listopadu: 9:30 hod: gólmanský trénink, 10 – 11:15 hod: led
Pátek 9. listopadu: 9:30 – 10:30 led, 10:45 hod: posilovna, 11 hod: regenerace
Sobota 10. listopadu: volno
Neděle 11. listopadu: 16:15 hod: posilovna, 17 – 18 hod: led

Program extraligových zápasů po reprezentační přestávce:
Středa 14. listopadu v 17:20 hodin: venku Liberec
Pátek 16. listopadu v 17:30 hodin: doma Vítkovice
Neděle 18. listopadu v 16:30 hodin: venku Plzeň

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.