Search
Close this search box.

Benešovská nemocnice zmodernizovala třetí porodní lůžko

Benešovská nemocnice Rudolfa a Stefanie a.s. pořídila rodičkám nové pohodlné porodní lůžko. Je třetím moderním lůžkem v porodních boxech, které se otevřely po rozsáhlé rekonstrukci letos v dubnu. Poskytují především komfort pro maminku i miminko.

Modré a oranžové lůžko v jednotlivých porodních boxech nyní doplnilo třetí – žluté. Sluníčková barva působí podle lékařů pozitivně na budoucí maminky. Má ale také mnoho dalších předností.

„Toto porodní lůžko je výborné pro všechny fáze porodu. Nastávajícím maminkám navozuje pocit příjemného a bezpečného prostředí,“ uvedl primář MUDr. Stanislav Matoušek s tím, že jeho výhodou je jednoduchá manipulace a také velký počet funkcí, například rodička si může zvolit nejvhodnější polohu. „Díky tomu zajistíme mamince pohodlí v průběhu náročného procesu, jakým porod pro každou ženu jistě je,“ poznamenal primář MUDr. Stanislav Matoušek.

Gynekologicko-porodnické oddělení používá od října také nový kardiotograf, což je přístroj pro monitorování matky při porodu. „Protože je pro nás bezpečí maminky a miminka prioritou, jsme moc rádi, že jsme získali další přístroj pro monitoraci matky a dítěte při porodu, který snímá srdeční frekvenci plodu a děložních stahů. Dále dokáže zároveň měřit srdeční tep matky a volitelně také krevní tlak matky,“ vysvětlil primář MUDr. Stanislav Matoušek. Sonda pro monitoraci dvojčat je samozřejmostí.

Porodní boxy zrekonstruovala nemocnice po šestnácti letech, a to včetně rozvodů medicinálních plynů, podlah, nábytku i přístrojů. V boxech je také vyhřívané lůžko pro ošetření novorozence bezprostředně po porodu. Je v nich i zázemí, kde se může tatínek převléknout a může být po celou dobu u porodu. S tím souvisí i maximální podpora bondingu a deseti kroků pro úspěšné kojení.

„Naší snahou je co největší soukromí na porodním sále. Boxy jsou uzavíratelné a ve veselém barevném provedení. V případě zájmu může maminka využít vlastní aroma či muzikoterapii. Na zmírnění porodních bolestí poskytujeme famakoterepii, která je bezpečná pro matku i plod, aplikaci epidurální analgesie, inhalaci rajského plynu – entonox za příplatek,“ doplnila lékařka porodnice MUDr. Kateřina Hlaváčková.

Prvním miminkem, které se v nových boxech narodilo, byl hned v dubnu Davídek z Benešovska. Jeho maminka v benešovské nemocnici přivedla na svět před sedmi lety jeho bratra, a proto se sem vrátila.

Nové přístroje na gynekologicko-porodnické oddělení pořídila nemocnice řádově za více než 600 tisíc korun s přispěním dotací Evropské unie.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient