Bělobrádek se Zemanem nefandí předčasným volbám

Další kolo setkání v tomto týdnu má za sebou prezident Miloš Zeman. Po předsedovi ODS Petru Fialovi, lídrovi Pirátů Ivanu Bartošovi, se nyní sešel se šéfem KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.

Téma diskuse bylo jasné – sestavování vlády. Zeman a Bělobrádek se hned na začátku shodli v tom, že si ani jeden z nich si nepřeje předčasné volby. Oba to vnímají tak, že by tato varianta byla selháním politiků, kteří byli voliči v loňských říjnových řádných volbách zvoleni.
Zeman stejně jako Fialovi a Bartošovi, tak i předsedovi KDU-ČSL pověděl, že věří, že vláda bude sestavena do začátku prázdnin. S tím Bělobrádek, jak poté uvedl novinářům, souhlasí.

Poté však oba došli do fáze, kdy už moc společnou řeč nenacházeli. Pro Bělobrádka stále není přijatelné, aby se vládnutí účastnili extrémní strany a hnutí, za které považuje KSČM a SPD. To Zeman naopak preferuje buď vládní koalici ANO s ČSSD s podporou Komunistů či jednobarevnou vládu ANO s podporou KSČM a SPD.
Další téma, kde se neshodují je přítomnost trestně stíhaného člověka ve vládě, kterým v tuto chvíli je Andrej Babiš.

Bělobrádkova představa povolebního vyjednávání je taková, že by zde mohla vládnout úřednická vláda, v které by nebyli zastoupeni předsedové politických stran nebo očekává, že prezident dá možnost sestavu vládu někomu jinému než Andreji Babišovi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak