Search
Close this search box.

Bělobrádek se Zemanem nefandí předčasným volbám

Další kolo setkání v tomto týdnu má za sebou prezident Miloš Zeman. Po předsedovi ODS Petru Fialovi, lídrovi Pirátů Ivanu Bartošovi, se nyní sešel se šéfem KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.

Téma diskuse bylo jasné – sestavování vlády. Zeman a Bělobrádek se hned na začátku shodli v tom, že si ani jeden z nich si nepřeje předčasné volby. Oba to vnímají tak, že by tato varianta byla selháním politiků, kteří byli voliči v loňských říjnových řádných volbách zvoleni.
Zeman stejně jako Fialovi a Bartošovi, tak i předsedovi KDU-ČSL pověděl, že věří, že vláda bude sestavena do začátku prázdnin. S tím Bělobrádek, jak poté uvedl novinářům, souhlasí.

Poté však oba došli do fáze, kdy už moc společnou řeč nenacházeli. Pro Bělobrádka stále není přijatelné, aby se vládnutí účastnili extrémní strany a hnutí, za které považuje KSČM a SPD. To Zeman naopak preferuje buď vládní koalici ANO s ČSSD s podporou Komunistů či jednobarevnou vládu ANO s podporou KSČM a SPD.
Další téma, kde se neshodují je přítomnost trestně stíhaného člověka ve vládě, kterým v tuto chvíli je Andrej Babiš.

Bělobrádkova představa povolebního vyjednávání je taková, že by zde mohla vládnout úřednická vláda, v které by nebyli zastoupeni předsedové politických stran nebo očekává, že prezident dá možnost sestavu vládu někomu jinému než Andreji Babišovi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient