Během víkendu vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 85 dopravních nehod

Během víkendu, od pátku do neděle, vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 85 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 37 nehodám, v sobotu k 31 a v neděli k 17 nehodám. Nikdo nebyl usmrcen. Těžce zraněno bylo 5 lidí a lehké zranění utrpělo 8 osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 5 241 000 korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to ve 27 případech. V 10 případech bylo příčinou nedání přednosti v jízdě, v 5 případech nepřiměřená rychlost a v 1 případě nesprávné předjíždění. Pod vlivem alkoholu bylo 5 účastníků dopravních nehod.

V minulém týdnu došlo v Ústeckém kraji ke 221 dopravní nehodě a havárii. Nikdo nebyl usmrcen. Těžce zraněno bylo 7 lidí a lehké zranění utrpělo 28 osob. Hmotná škoda byla odhadnuta na 11 341 000 korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to v 88 případech. Ve 27 případech bylo příčinou nedání přednosti v jízdě, ve 20 případech nepřiměřená rychlost a ve 3 případech nesprávné předjíždění. Pod vlivem alkoholu bylo 6 účastníků dopravních nehod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient