Search
Close this search box.

Během víkendu řešili trutnovští policisté tři vážné dopravní nehody

V sobotu krátce po 8. hodině večer byly policistům oznámeny hned dvě nehody z okolí Dvora Králové nad Labem, při kterých skončila vozidla mimo vozovku na střeše.

K první nehodě došlo u obce Lipnice u Dvora Králové nad Labem. Zde z dosud přesně nezjištěných příčin 47letá řidička jedoucí od Hořic po projetí pravotočivé zatáčky vyjela do levého příkopu, kde se auto pravděpodobně několikrát otočilo přes střechu. Po příjezdu záchranných složek, byla mimo vozidlo nalezena vážně zraněná žena. Žena musela být vyproštěna ze spodu vozidla. Na místě zasahoval záchranářský vrtulník, který ženu transportoval do hradecké nemocnice. Ve vozidle se ženou dle zpráv z místa nikdo jiný necestoval a vozidlo zn. Matiz jsme zajistili. Bližší okolnosti, míra zavinění a přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření dopravních policistů.

K druhé nehodě došlo na vozovce mezi obcí Kocbeře a Choustníkovým Hradištěm. Nejprve přijali policisté oznámení o tom, že svědkyně viděla, jak od nabouraného vozidla, které skončilo v příkopě na střeše, odchází jeho řidič. Na místo ihned vyrazily hlídky z okolí pátrat po možná raněném řidiči, či osádce vozu. Několik hlídek po řidiči marně v okolí nehody pátralo a na místo se sjížděly další posily. Za pár desítek minut se na místo dostavil muž odpovídající popisu řidiče, a uvedl, že si byl zajistit odtah, který na místo rovněž přijel. Muži jsme opakovaně nabídli přivolání zdravotníků, on pomoc odmítal a nejevil známky vážných poranění. K nehodě došlo tak, že řidič jel ve směru od obce Kocbeře, v zatáčce díky rychlosti dostal smyk a vylétl ze silnice do levého příkopu. Dechová zkouška u řidiče vyloučila požití alkoholu. Vozidlo Ford si po vyřešení nehody řidič odvezl na jím přivolané odtahovce.

U obou nehod nebyl nikdo jiný zraněn.

V neděli krátce po osmé hodině ráno došlo k třetí havárii osobního vozidla, při níž Škoda Octavia skončila mimo vozovku. K havárii došlo u Špindlerova Mlýna v lokalitě Dívčí lávky, kdy po projetí zatáčky zřejmě díky rychlosti vozidlo vylétlo do lesa, kde pravým bokem narazilo do stromu. Při nehodě byl vážně raněný spolujezdec, který musel být z vozidla vyproštěn, letecky transportován do hradecké nemocnice. Řidič, u kterého dechová zkouška prokázala hodnotu alkoholu v dechu v hodnotě 1,4 promile, byl se svým poraněním převezen do zdravotnického zařízení. Ani u této nehody nebyl nikdo jiný zraněn. Bližší okolnosti, míra zavinění a přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření dopravních policistů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient