Během víkendu řešili policisté několik řidičů pod vlivem

Dva z řidičů kontrolovaných v sobotu ve Slavkově u Brna měli pozitivní test na drogy. U jednoho mladého muže to byla marihuana, u druhého pervitin. Oba se budou z přestupku zodpovídat před správním orgánem.

V neděli policisté ve Slavkově a na Vyškovsku řešili cyklisty. Asi hodinu po půlnoci upoutala pozornost slavkovské policejní hlídky cyklistka, která kličkovala slavkovským náměstím. Její jízdní kolo navíc nemělo přední osvětlení. Žena odmítla prokázat svou totožnost i dechovou zkoušku. Předvedení na služebnu k prokázání totožnosti se aktivně bránila, takže policistům nezbylo než použít donucovací prostředky. Cyklistce poté muži zákona naměřili přes jedno promile alkoholu. Ze svého jednání se bude žena rovněž zodpovídat u správního orgánu.

Muž, který se na kole vydal v neděli před sedmou hodinou ráno, měl dokonce přes dvě promile alkoholu. Poblíž Rostěnic při jízdě po přímém úseku komunikace přejel do protisměru a čelně narazil do protijedoucí řidičky fiatu. Při střetu utrpěl lehké zranění.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.