Během víkendu policisté na Klatovsku polapili čtyři opilé řidiče

V pátek 10. srpna jel deset minut po šestnácté hodině po Sušici místní jednadvacetiletý muž s vozidlem značky Alfa Romeo. Policisté jej zastavili na ulici Kaštanové a na výzvu se podrobil testu, zda neřídil po vlivem návykových látek a tento byl pozitivní na amfetamin a konopí. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření i odběru biologického materiálu.

Za obcí Milence policisté z obvodního oddělení z Nýrska zastavili v sobotu 11. srpna krátce po šestnácté hodině řidiče, který jel s vozidlem značky Škoda Felicia. Třiašedesátiletý muž z Nýrska se podrobil dechové zkoušce a bylo naměřeno 0,26 promile alkoholu.

Další řidič byl kontrolován u obce Víteň v půlnoci, když řídil vozidlo značky Citroën Berlingo. Devětatřicetiletý muž z obce u Nýrska měl pozitivní dechovou zkoušku 0,75 promile alkoholu.

V obci Kroměždice byl hlídkou policistů z obvodního oddělení v Plánici zastaven v sobotu řidič osobního vozidla. Jeho dechová zkouška byla s výsledkem 0,23 promile alkoholu.

V neděli 12. srpna letošního roku jel obcí Vrhaveč řidič s osobním vozidlem a dvanáct minut po šestnácté hodině projížděl obcí rychlostí 71 km/h. Dopravní policisté řidiče zastavili a pětačtyřicetiletý řidič z Blovicka se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 0,75 a opakovaně 0,77 promile alkoholu.

Muži jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou postoupeny správnímu orgánu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.