Search
Close this search box.

Během víkendu odchytila policie dva řidiče pod vlivem drog

V sobotu v podvečer projížděli dopravní policisté Vídeňskou ulicí. Tam si také všimli řidiče jedoucího na skútru bez předepsané ochranné helmy. Navíc tento řidič provozoval vozidlo bez registrační značky. Dopraváci se tohoto „motorkáře“ snažili zastavit, nicméně ten, jakmile uviděl modré majáky, zabočil do prvních vrat soukromé firmy. Zřejmě si myslel, že je mazaný a na policisty takto vyzraje v domnění, že do prostor soukromé společnosti policisté nemohou. Policisté mu ale záhy dokázali, jak moc se plete. Ve vteřině stáli vedle „motorkáře“ a už po něm požadovali v souladu se zákonem předepsané doklady, tedy řidičák a techničák. Avšak kontrolovaný jim nepředložil ani jedno, ani nemohl.

Následně policisté totiž zjistili, že pětatřicetiletý vietnamsky hovořící muž má vysloveny hned tři zákazy řízení motorových vozidel a doklady od mopedu nemá proto, že se jedná o vozidlo, které bylo oprávněnému majiteli cca před osmi hodinami ukradeno. Policisté ještě podrobili kontrolovaného orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která měla negativní výsledek. Test na drogy muž striktně odmítl. Malou nápovědou, proč zřejmě odmítl test na přítomnost OPL je, že v jeho věcech policisté zajistili pervitin. Na základě těchto skutečností skončil muž na policejní služebně pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, neoprávněné užívání cizí věci a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, kdy mu za tyto delikty hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Dalšího řidiče pod vlivem drog zastavila ta samá hlídka o den později v prostoru mezi tunely Blanka a Strahovský. Protože řidič vypadal, že je zfetovaný, podrobili ho policisté testu na přítomnost drog, který byl ve výsledku pozitivní a prokazoval přítomnost marihuany. Navíc se z kontrolovaného vozidla linul zápach odpovídající konopí. Proto policisté provedli kontrolu interiéru, kdy v batohu spolujezdce našli a následně zajistili několik desítek gramů trávy.

Oba pasažéři tak putovali na policejní služebnu. Jeden pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, druhý pro přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Oběma tak hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient