Během víkendu došlo v Ústeckém kraji k 83 dopravním nehodám

Během víkendu, od pátku do neděle, vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 83 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 43 nehodám, v sobotu k 25 a v neděli k 15 nehodám. Nikdo nebyl usmrcen. Těžce zraněn byl 1 člověk a lehké zranění utrpěly 32 osoby. Hmotná škoda byla vyčíslena na 4 687 000 korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to ve 31 případě. V 15 případech byla příčinou nepřiměřená rychlost a ve 12 případech nedání přednosti v jízdě. Nesprávné předjíždění nebylo příčinou ani jedné nehody. Pod vlivem alkoholu bylo 8 účastníků dopravních nehod.

Dopravní nehody v uplynulém týdnu (3. 9. 2018 – 9. 9. 2018) v Ústeckém kraji

V minulém týdnu došlo v Ústeckém kraji ke 200 dopravním nehodám a haváriím. Jeden člověk byl usmrcen na Teplicku. Těžce zraněni byli 4 lidé a lehké zranění utrpělo 51 osob. Hmotná škoda byla odhadnuta na 11 820 000 korun.

Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, a to v 69 případech. Ve 26 případech byla příčinou nepřiměřená rychlost a ve 22 případech nedání přednosti v jízdě. Nesprávné předjíždění nebylo příčinou ani jedné nehody. Pod vlivem alkoholu bylo 9 účastníků dopravních nehod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient