Search
Close this search box.

Během Velikonoc probíhaly zvýšené kontroly na silnicích

Od minulého pátku do Velikonočního pondělí proběhla bezpečnostní opatření nejen na silnicích. Strážníci se zaměřili na bezpečnost osob a majetku, stále platí vyhlášený první stupeň ohrožení terorismem. Ve zvýšené míře se tedy dohlíželo na místa, kde se o svátcích nacházel větší počet osob. Šlo například o velikonoční trhy a církevní akce a shromáždění. K dispozici byly i hlídky s dlouhými zbraněmi.

Na silnicích jsou již pravidlem zvýšené kontroly, důraz je kladen především na zákaz požívání alkoholu a návykových látek u řidičů. Přes tento každoročně avizovaný fakt se stále najdou hazardéři za volantem, které policie přistihne.

Loni policie během Velikonoc (do pondělní 16. hodiny) zaznamenali 76 dopravních nehod, při jedné z nich byla usmrcena chodkyně. U deseti nehod hrál roli alkohol. Na silnici bylo přistiženo 49 řidičů pod vlivem alkoholu, dalších 26 usedlo za volant pod vlivem návykové látky.

Letos se během uplynulých tří uplynulých dnů, tj. pátek až neděle, v rámci zvýšených silničních kontrol, zjistilo celkem 21 řidičů, kteří před jízdou pili alkohol. Více než polovině proudilo v krvi kolem dvou promile této návykové látky a třem dokonce téměř tři promile. Šest z nich vyšlo najevo při dopravní nehodě. Dále policisté přistihli jedenáct řidičů, jenž před jízdou užili omamnou a psychotropní látku. Nejčastěji to byl pervitin a dále marihuana i kokain. Během pátku až neděle se vyjíždělo ke 36 dopravním nehodám. Třicet z nich se obešlo bez zranění osob a u pěti došlo podle prvotních informací k lehkým zraněním. Stala se však i velmi tragická nehoda v Brně, při které řidič zemřel na místě, a jeho tři zranění spolujezdci byli převezeni do nemocnic.

Od půlnoci z neděle na pondělí až do pondělního poledne byli přistiženi další řidiči, kteří usedli za volanty svých vozidel v rozporu se zákonem. Deseti proudil v žilách alkohol a jeden měl pozitivní test na užití pervitinu. Kontroly pokračovaly i v dalších hodinách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient