Během včerejška narazili policisté hned na dva neposlušné řidiče

V průběhu včerejších kontrol narazili policisté na Vyškovsku hned na dva hříšníky, kteří si z rozhodnutí soudu příliš starosti nedělali. Odpoledne šlo o řidiče seatu, kterého kontrolovali poblíž Ivanovic na Hané. Evidence na něj prozradily, že má až do konce příštího roku soudem uložen zákaz řízení.

Večer pak policisté zabránili v další jízdě ženě, která usedla za volant oplu. Řidička neměla řidičský průkaz, zato měla pozitivní dechovou zkoušku. Policisté z vyškovského obvodního oddělení naměřili mladé ženě více než 0,6 promile. Navíc jí také soud uložil zákaz řízení. Oba nezodpovědní řidiči se budou u soudu zodpovídat z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Trestní zákoník v tomto případě hrozí až tříletým trestem odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.