Search
Close this search box.

Během utkání mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha učinili policisté bezpečnostní opatření

Na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu dohlíželi nejen policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu zajišťovaly hlídky dopravní policie. Do policejního opatření byli nasazeni mimo jiné i členové antikonfliktního týmu, kolegové z oddělení služební kynologie se služebními psy a oddělení služební hipologie Praha a zásahová jednotka.

Odpoledne před zahájením fotbalového utkání vzlétl nejen nad arénou vrtulník Letecké služby PČR, jehož osádka se stala součástí bezpečnostního opatření a pomáhala monitorovat aktuální situaci z výšky. Do Plzně dorazilo 11 623 fanoušků, z toho bylo přes 600 fanoušků hostujícího mužstva.

Po skončení fotbalového utkání služba pro policisty nekončila. Policisté dál plnily úkoly spojené se službou. Mezi ty patřily dohled na bezpečnost odcházejícího davu a odjíždějících vozidel tak, aby nevznikly jakékoli újmy v souvislosti s případnými kolizemi v dopravě. Policisté doprovodili hostující fanoušky na vlakové nádraží.

Následně byla provedena i kontrola mimo arénu v centru města v souvislosti se zachováním veřejného pořádku. Součástí bezpečnostního opatření byli i policisté zařazeni mimo Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, při zajišťování veřejného pořádku pomáhali kolegové pořádkové jednotky z Karlovarského a Jihočeského kraje a policisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Mimo ty probíhala spolupráce s pořadateli, ale i také se strážníky.

Protiprávní jednání, která policisté vyřešili na místě:

Policisté před začátkem fotbalového utkání zajistili osobu ročník 77, která v Pražské ulici v Plzni před místní restaurací evidentně pod vlivem alkoholu opakovaně slovně napadala a obtěžovala fanoušky, kteří mířili do arény. Muž se podrobil dechové zkoušce, která požití alkoholu potvrdila, výsledek byl bezmála dvě promile. Policisté muže následně převezli na PAZS.

Druhý přestupek policisté řešili po skončení fotbalového utkání. Po 20. hodině mělo dojít ze strany jednoho z fanoušků k napadení fanouška druhého týmu. Incident se obešel bez zranění a přestupce byl policisty vyřešen na místě příkazem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient