Během svátků zadrželi policisté dva řidiče se zákazem řízení

Během velikonočních svátků policisté zjistili také dva řidiče, kteří usedli za volant s platným zákazem řízení.

Prvního z řidičů policisté zastavili v sobotu 31. března ve 22:25 hodin v obci Bohdíkov, část Aloisov. Ten za volant vozu BMW usedl i přes to, že mu byl správním orgánem vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel s platností až do prosince letošního roku.

Dalšího řidiče s platným zákazem řízení policisté zastavili v pondělí 2. dubna dopoledne v Zábřehu. Při dopravní kontrole jej vyzvali, aby se podrobil také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Tento ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin/metamfetamin. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.