Během soboty hasiči likvidovali sedm požárů porostů

V Hrochově Týnci hořela tráva na rozloze 1 x 2m. Tráva hořela i na Orlickoústecku, přesněji v Dolní Lipce kolem kolejiště o délce zhruba 30 m. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Z tohoto požáru hasiči přejížděli k dalšímu požáru trávy u železniční trati v Dolní Lipce. Jednalo se o rozlohu přibližně 80 x 10m. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. V Malé Moravě opět u železniční trati hořela tráva. Hasiči požár zlikvidovali během několika minut. U těchto případů požáry vznikly s největší pravděpodobností od projíždějícího parního vlaku.

Hasiči v sobotu odpoledne vyjížděli také do Slatiňan, kde hořel les zhruba 400 metrů od rybníka. Hasiči museli natáhnout dvojité vedení o délce zhruba 150 m do kopce, protože se hasiči přes cyklostezku s těžkou technikou nedostali. Jednalo se o rozlohu přibližně 30 m2. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

Hasiči z Pardubic zasahovali u Kunětic, kde hořel les. Plameny tady spolykaly porost o rozloze 15-20 m2.

Hořící trávu hasili hasiči také v ulici Za Drahou v Ústí nad Orlicí. Požár s největší pravděpodobností opět způsobil projíždějící vlak.

Příčiny vzniku požárů vyšetřují vyšetřovatelé na jednotlivých územních odborech. Škoda vznikla pouze u požáru ve Slatiňanech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak