Search
Close this search box.

Během soboty hasiči likvidovali sedm požárů porostů

V Hrochově Týnci hořela tráva na rozloze 1 x 2m. Tráva hořela i na Orlickoústecku, přesněji v Dolní Lipce kolem kolejiště o délce zhruba 30 m. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Z tohoto požáru hasiči přejížděli k dalšímu požáru trávy u železniční trati v Dolní Lipce. Jednalo se o rozlohu přibližně 80 x 10m. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. V Malé Moravě opět u železniční trati hořela tráva. Hasiči požár zlikvidovali během několika minut. U těchto případů požáry vznikly s největší pravděpodobností od projíždějícího parního vlaku.

Hasiči v sobotu odpoledne vyjížděli také do Slatiňan, kde hořel les zhruba 400 metrů od rybníka. Hasiči museli natáhnout dvojité vedení o délce zhruba 150 m do kopce, protože se hasiči přes cyklostezku s těžkou technikou nedostali. Jednalo se o rozlohu přibližně 30 m2. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun.

Hasiči z Pardubic zasahovali u Kunětic, kde hořel les. Plameny tady spolykaly porost o rozloze 15-20 m2.

Hořící trávu hasili hasiči také v ulici Za Drahou v Ústí nad Orlicí. Požár s největší pravděpodobností opět způsobil projíždějící vlak.

Příčiny vzniku požárů vyšetřují vyšetřovatelé na jednotlivých územních odborech. Škoda vznikla pouze u požáru ve Slatiňanech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient