Search
Close this search box.

Během noci hasiči zasahovali u více než dvou stovek událostí spojených s vichřicí

Přibližně od večerních osmi hodin zaměstnává hasiče na jihu Čech silný vítr. Že přijde náročná noc, pocítili nejprve hasiči pracující na operačním středisku. Operátoři tísňové linky 112 zvedali hovory, které k nim přepadávaly z jiných krajů. Ve 20:18 byl vyhlášen poplach pro první jihočeskou jednotku. Do půlnoci jihočeské jednotky vyjely ke 190 tzv. vícečetným událostem. Znamená to, že během jednoho výjezdu odklidily i více spadlých stromů. Po půlnoci se situace uklidila. Do 7. hodiny ranní pak jednotky zasahovaly u dalších 40 událostí. Celkem tedy za noc evidujeme 230 výjezdů.

Vítr lámal stromy téměř ve všech okresech Jihočeského kraje. Postupoval od západu na východ. Nejprve bylo zasaženo Prachaticko, pak postupně následovaly všechny okresy až po Jindřichohradecko. Nejvíce práce měli hasiči na Strakonicku (cca 50 událostí) a na Českobudějovicku (necelých 50 událostí). Ve všech případech se jednalo o spadané stromy. Hasiči odklízeli stromy především ze silnic a železnic. Nikde jsme nemuseli po bouřce čerpat vodu, neevidujeme žádné zraněné osoby ani výrazné škody na majetku.

Vítr sice již v Jižních Čechách ustává, výstraha pro kraj již pozbývá své platnosti, přesto zvýšený počet výjezdů očekávají hasiči i v průběhu pondělka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient