Během pár uplynulých dnů odhalily hlídky na Mělnicku několik opilých řidičů

V sobotu dopoledne hlídka hornopočapelských policistů zastavila řidiče Peugeotu. Ten jen od Mělníka směrem na Roudnici nad Labem. Řidič (34). Čtyřiatřicetiletý řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozu a podrobil se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Nadýchal opakovaně více než 1,3 promile alkoholu. S naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté ho převezli na služebnu, kde mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Další z řidičů, který usedl za volant pod vlivem alkoholu, havaroval 23. června kolem půl dvanácté v noci ve Vraňanech. V mírné pravotočivé zatáčce nezvládl řízení a narazil do plotu a následně do zděné plynové skříňky. Přivolaní policisté ho podrobili dechové zkoušce, ta byla pozitivní. Dvacetiletý řidič opakovaně nadýchal kolem 1,9 promile alkoholu. Se svými zraněními byl letecky transportován do jedné z pražských nemocnic. Celkově způsobil škodu za více než 85 000,- Kč. Dopravní nehoda je v šetření mělnických dopravních policistů.

Více než jedno promile alkoholu v dechu naměřili policisté z Kralup nad Vltavou 24. června 2018 dopoledne dvacetiletému řidiči Škody Felicia. Toho kontrolovali v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu v Kralupech nad Vltavou. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Převezli ho na policejní služebnu, kde mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili ještě téhož dne podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Uvedeným hříšníkům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Ten, co způsobil dopravní nehodu, může skončit za mřížemi na šest měsíců až tři léta.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz