Během minulého týdne se rozsvítily stromky ve všech příměstských částech Znojma

Minulý týden se postupně rozzářila vánoční světla i ve všech příměstských částech. Jako první v pondělí zahájili advent se starostou Janem Groisem u školy v Příměticích a v městské části Načeratice. V další dny se po celý týden scházeli místní, děti s rodiči a zástupci vedení města i v ostatních městských částech.

V úterý rozsvítili vánoční stromy spolu s místostarostou Jakubem Malačkou na návsi v Příměticích, kde se na děti z místní základní školy přišly podívat desítky rodičů. O hodinu později se setkali i na Hradišti, kde vystoupil Popický kulturní soubor (dále jen PoKuS).

Ve čtvrtek zahajoval advent místostarosta Karel Podzimek, a to v Kasárnách spolu s PoKuSem a v Mramoticích. V Mramoticích program netradičně zahájila vánoční koleda zahraná na dudy, další české koledy zazpívaly děti z místní školy a proběhla soutěž o nejlepší vanilkový rohlíček.

Páteční zastavení proběhlo v Konicích, kde vánoční přání zaznělo z úst místostarosty Znojma Jana Blahy. Vystoupení si tu připravila místní mateřská a základní škola. Ještě v tentýž večer se setkali i v Oblekovicích. Místní si mohli poslechnout vánoční písně v podání popického souboru.

V sobotu už poslední přání pronesl starosta Grois v Derflicích a v Popicích. Naposledy se také představil Popický kulturní soubor.

Součástí programu ve všech městských částech byl kulturní program, pro všechny byla tradičně připravená krátká adventní soutěž, tentokrát o vánoční hrníčky, ohňové překvapení a patroni zimy a Vánoc v podobě sněhuláka a medvěda obdarovali všechny děti sladkou drobností.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!