Search
Close this search box.

Během minulého týdne se rozsvítily stromky ve všech příměstských částech Znojma

Minulý týden se postupně rozzářila vánoční světla i ve všech příměstských částech. Jako první v pondělí zahájili advent se starostou Janem Groisem u školy v Příměticích a v městské části Načeratice. V další dny se po celý týden scházeli místní, děti s rodiči a zástupci vedení města i v ostatních městských částech.

V úterý rozsvítili vánoční stromy spolu s místostarostou Jakubem Malačkou na návsi v Příměticích, kde se na děti z místní základní školy přišly podívat desítky rodičů. O hodinu později se setkali i na Hradišti, kde vystoupil Popický kulturní soubor (dále jen PoKuS).

Ve čtvrtek zahajoval advent místostarosta Karel Podzimek, a to v Kasárnách spolu s PoKuSem a v Mramoticích. V Mramoticích program netradičně zahájila vánoční koleda zahraná na dudy, další české koledy zazpívaly děti z místní školy a proběhla soutěž o nejlepší vanilkový rohlíček.

Páteční zastavení proběhlo v Konicích, kde vánoční přání zaznělo z úst místostarosty Znojma Jana Blahy. Vystoupení si tu připravila místní mateřská a základní škola. Ještě v tentýž večer se setkali i v Oblekovicích. Místní si mohli poslechnout vánoční písně v podání popického souboru.

V sobotu už poslední přání pronesl starosta Grois v Derflicích a v Popicích. Naposledy se také představil Popický kulturní soubor.

Součástí programu ve všech městských částech byl kulturní program, pro všechny byla tradičně připravená krátká adventní soutěž, tentokrát o vánoční hrníčky, ohňové překvapení a patroni zimy a Vánoc v podobě sněhuláka a medvěda obdarovali všechny děti sladkou drobností.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient