Během minulého týdne probíhala na Mladoboleslavsku dopravně bezpečnostní akce

Akce byla zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Jako jedna z nejčastěji uváděných příčin dopravních nehod, je nevěnování se plně řízení. Z tohoto důvodu se policisté zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu používání telefonního přístroje za jízdy v ruce, dále na nesprávný způsob jízdy a nedostatečné sledování situace v silničním provozu. Policisté zkontrolovali více než 100 vozidel, jejichž řidiči se dopustili ve 43 případech dopravních přestupků.

Policie řešila 16 řidičů, kteří nevyužívali za jízdy handsfree sadu, ale přímo telefonovali. V příkazním řízení jim byly na místě uděleny blokové pokuty ve výši 14 tisíc korun. Dále se například sedm řidičů před jízdou nepřipoutalo bezpečnostním pásem a čtyři řidiči cestovali vozidlem, které bylo ve špatném technickém stavu.

V podobných akcích bude policie i nadále pokračovat především z preventivních důvodů. Mladoboleslavští dopravní policisté navíc využívají nový prostředek k odhalování přestupků, kterým je monokulární dalekohled. Tento speciální přístroj využili i při výše uvedené dopravně bezpečnostní akci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.