Během léta budou jezdit historické motorové vlaky i z Mladé Boleslavi

I letos vyjedou o prázdninách ve Středočeském a Královéhradeckém kraji historické motorové vlaky, které již startují 7. sezónu. Vlaky vyjíždějí o víkendech (sobota, neděle) od 30.6. do 26.8. Projekt je tvořen linkou 1 a linkou 2. Linka 1 jezdí v sobotu a neděli z Mladé Boleslavi hl.n. do Jičína a zpět. Linka 2 jezdí každou poslední sobotu v měsíci tj. 30.6., 28.7. a 25.8. do Dobrovice a zpět.

Linka 1 jezdí v sobotu a neděli z Mladé Boleslavi hl.n. (9:28) do Jičína (11:51), přes Dolní Bousov, Sobotku, Dětenice, Kopidlno, Jinolice, Libuně, Mladějova v Čechách. Zpět ze Sobotky v 15:17, Jičína v 16:08, do Mladé Boleslavi hl.n. s příjezdem v 17:47.
Linka 2 jezdí každou poslední sobotu v měsíci tj. 30.6., 28.7. a 25.8. Je zajímavá zejména tím, že vlaky jezdí až na vlečku do cukrovaru, tj. prakticky až do města Dobrovice. Vlaky z Mladé Boleslavi hl.n. odjíždějí v 8:05, v 11:15, v 16:55, zpět z Dobrovice vyjíždějí v 8:45, v 13:58 a v 17:15.

Na úseku mezi Mladou Boleslaví a Dolním Bousovem bude ale ve dnech 7. 7 až 22. 7. nepřetržitá výluka a historické vlaky po této trati ve zmíněném termínu nepojedou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!