Během března zasahovali hasiči Pardubického kraje u 467 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během března 2018 celkem k 467 událostem (Pardubice 140, Chrudim 87, Svitavy 101, Ústí nad Orlicí 139). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 267 (Pardubice 64, Chrudim 50, Svitavy 65, Ústí nad Orlicí 88). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování popadaných stromů, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. Během uplynulých 31 březnových dní hasiči zasahovali u 98 dopravních nehod v kraji (Pardubice 32, Chrudim 22, Svitavy 14, Ústí nad Orlicí 30). V průběhu března likvidovali hasiči 74 požárů (Pardubice 31, Chrudim 11, Svitavy 16, Ústí nad Orlicí 16).

Mezi největší události v březnu 2018 se zařadí tyto události:
Dne 9. března 2018 zasahovali hasiči ve Chvaleticích v elektrárně Chvaletice, kde došlo k požáru. Škoda byla vyčíslena na 40 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada.

Dne 3. března 2018 likvidovali hasiči v Žumberku, okres Chrudim, požár vozidel a strojů v kamenolomu. Škoda byla vyčíslena na 3, 75 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2, 1 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci jednoho z vozidel.

Dne 14. března 2018 hasiči opět zasahovali v elektrárně Chvaletice, kde došlo k požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada na ventilátoru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak