Basketbalistky USK zažily první porážku v sezoně

Deset utkání (zpravidla suverénním způsobem) v české nejvyšší soutěži a tři zápasy v Eurolize vyhrály dosud hráčky USK Praha v této sezoně. Až dneska přišla první prohra. Na palubovce Jekatěrinburgu podlehly místnímu celku 59:87. Pražanky jsou tak po 4. kole nejprestižnější klubové evropské soutěže druhé právě za ruským týmem.

Zápas ovlivnila už první čtvrtina, kterou hostující hráčky vůbec nezvládly a prohrály jí 9:26. Poté se zlepšily, ale přesto náskok domácích do poločasu ještě o trochu narostl. Jekatěrinburg dominoval především pod košem. Hráčky USK zkoušely střílet spíše zdálky, ale moc jim to nešlo.
Třetí čtvrtina byla zase jasně v režii domácích basketbalistek. V posledním dějství se ale Pražanky vzpamatovaly a hrozící debakl odvrátily. Prohrály nakonec o 28 bodů, takže “rekord” v podobě porážky o 38 bodů (v roce 2009 tak prohrály s Rivasem Madrid) se nekonal.

Další utkání čeká USK 5. prosince, kdy doma přivítá belgický celek Braine. Tak snad začnou hráčky mistrovského týmu další sérii neproher. Určitě už o víkendu v lize proti Hradci Králové.

UMMC Jekatěrinburg – ZVVZ USK Praha 87:59 (26:9, 44:24, 71:36)
Nejvíce bodů: Vadějevová 18, McBrideová 16, Meessemanová a Torrensová po 13 – Kateřina Elhotová a Hanušová po 9, Thomasová 8. Fauly: 16:12. Trestné hody: 6/6 – 7/6. Trojky: 5:5. Doskoky: 50:30.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient