Basketbalistky USK zažily první porážku v sezoně

Deset utkání (zpravidla suverénním způsobem) v české nejvyšší soutěži a tři zápasy v Eurolize vyhrály dosud hráčky USK Praha v této sezoně. Až dneska přišla první prohra. Na palubovce Jekatěrinburgu podlehly místnímu celku 59:87. Pražanky jsou tak po 4. kole nejprestižnější klubové evropské soutěže druhé právě za ruským týmem.

Zápas ovlivnila už první čtvrtina, kterou hostující hráčky vůbec nezvládly a prohrály jí 9:26. Poté se zlepšily, ale přesto náskok domácích do poločasu ještě o trochu narostl. Jekatěrinburg dominoval především pod košem. Hráčky USK zkoušely střílet spíše zdálky, ale moc jim to nešlo.
Třetí čtvrtina byla zase jasně v režii domácích basketbalistek. V posledním dějství se ale Pražanky vzpamatovaly a hrozící debakl odvrátily. Prohrály nakonec o 28 bodů, takže „rekord“ v podobě porážky o 38 bodů (v roce 2009 tak prohrály s Rivasem Madrid) se nekonal.

Další utkání čeká USK 5. prosince, kdy doma přivítá belgický celek Braine. Tak snad začnou hráčky mistrovského týmu další sérii neproher. Určitě už o víkendu v lize proti Hradci Králové.

UMMC Jekatěrinburg – ZVVZ USK Praha 87:59 (26:9, 44:24, 71:36)
Nejvíce bodů: Vadějevová 18, McBrideová 16, Meessemanová a Torrensová po 13 – Kateřina Elhotová a Hanušová po 9, Thomasová 8. Fauly: 16:12. Trestné hody: 6/6 – 7/6. Trojky: 5:5. Doskoky: 50:30.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak