Basketbalistky USK Praha mohou brát českou ligu jako kvalitní trénink

Dát za jednu čtvrtinu sedmnáct bodů není v basketbale žádný velký počin. Zpravidla to značí ne moc dobrou střeleckou formu. Jenže když jste v předešlých třech dějstvích dosáhly 105 bodů, to už máte právo dát si na závěr trochu oddechu. Jako v případě hráček USK Praha, které v naší nejvyšší basketbalové soutěži dnes deklasovaly pražskou Slavii 122:42!

Košíkářky z USK už skoro deset let kralují české lize. Dá se říci, že zápasy v této soutěži mohou brát jako dobrý trénink a přípravu na Euroligu, v které také patří v posledních letech mezi nejlepší týmy. A náročná trenérka Natália Hájková jim nedovolí, alespoň v první polovině zápasu, ani na chvíli polevit, a proto se zpravidla zrodí velký náskok, který musí být pro soupeřky deprimující. Jako v případě Slávistek, které po první třetině prohrávaly 11:37 a v půlce zápasu 21:72. Pak už dostali hodně šanci i hráčky z lavičky, i přesto skončila třetí třetina poměrem 7:33 (!). Pak už byly favoritky k soupeřkám shovívavé (17:14).

USK Praha – Slavia Praha 122:42 (37:11, 72:21, 105:28)
Nejvíce bodů: Harrisonová 20, Thomasová 17, Romerová 16, Elhotová Kar. 15, Hanušová 13, Šípová 11, Brabencová, Elhotová Kat. obě 10 – Vondráčková 11, Beynonová 8, Jindrová 7.

USK Praha ale v letošní sezoně vyhrálo ještě větším rozdílem. 19. ledna porazily Pražanky Strakonice 127:40. Na podzim však „ztrestaly“ své soupeřky ještě mnohem více – Ostravu 135:47 a Teamstore Brno 123:12.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak