Basketbalistky USK mají devátý titul v řadě. Dosáhnou v příští sezoně rekordu?

Podeváté za sebou a celkově potřinácté v samostatné české soutěži získaly basketbalistky USK Praha mistrovský titul. Rozhodl o tom včerejší třetí finálový souboj Pražanek s Žabinami Brno. Pokud by se USK podařilo vyhrát i v příští sezoně, vyrovnaly by rekord 14 titulů, které drží právě Brno, dříve známé spíše pod názvem Žabovřesky.

V posledním utkání zdolaly hráčky USK své soupeřky jednoznačně 93:56 a to nastoupily bez svých dvou opor Alyssy Thomasové a Aleny Hanušové.
Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, kdy si domácí hráčky vypracovaly 29bodový náskok. „Abych byla upřímná, tak jsem se o vítězství nebála,“ řekla kapitánka Kateřina Elhotová, která s USK získala už desátý titul. „Může se zdát, že vyhrát byla sranda, ale já si toho nesmírně vážím a doufám, že vítěznou sérii ještě prodloužíme,“ přidala.
V předešlých finálových zápasech vyhrály Pražanky 108:51 a 93:70.

Jejich dominance v české nejvyšší soutěží je ohromná, vždyť už 173 zápasů čekají na přemožitelky! „Každou sezonu čekáme, že nás někdo po těžkém euroligovém utkání a cestování nachytá na hruškách, ale ukazuje se, že tým máme postavený tak, že českou ligu nepodceňuje a bere ji jako přípravu na Euroligu. Doufám, že série ještě nějakou chvíli vydrží,“ uvedla trenérka USK Natália Hejková.

Hráčkám USK se letos velmi dařilo i v Eurolize, kde skončily na skvělém třetím místě. V klubu věří, že úspěchy budou pokračovat i v dalších sezonách i z toho důvodu, že se USK podařilo udržet všechny opory Alyssu Thomasovou, Valériane Ayayiovou a Isabelle Harrisonovou. „U Thomasové jsem byla rozhodnutá po měsíci Euroligy, že ji musíme ukecat, aby pokračovala, a podařilo se,“ řekla Hejková. „Harrisonová byla překvapení Euroligy, jak se toho zhostila, a teď končí jako MVP finálové série. Její styl se nám hodí do krámu,“ přidala pětašedesátiletá trenérka. „Ona sama navíc byla po dvou týdnech z atmosféry v týmu tak nadšená, že se bála, abychom ji nevyškrtli z listiny,“ prohlásila.

USK Praha – Žabiny Brno 93:56 (29:16, 54:28, 76:41)
Nejvíce bodů: Harrisonová 26, Režanová 21, Kateřina Elhotová a Romerová po 13 – Dudášová 18, Vacková 7. Fauly: 21:22. Trestné hody: 24/15 – 13/8. Trojky: 2:6. Doskoky: 39:29. Konečný stav série: 3:0.

Konečné pořadí ročníku 2018/19:
1. USK Praha,
2. Žabiny,
3. Hradec Králové,
4. KP Brno,
5. Nymburk,
6. Trutnov,
7. Slavia Praha,
8. Slovanka MB,
9. Ostrava,
10. Teamstore Brno,
11. Strakonice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.