Search
Close this search box.

Basketbalistky Chomutova spadly po třech výhrách na zem

Kadetky se svědomitě připravují na další extraligovou sezonu a věří, že bude klidnější než ta minulá. Hodně obměněné družstvo si poprvé ověřilo síly na třídenním turnaji Jersey Cup v Brně.

Působení ve skupině se jim vydařilo skvěle, postupně porazily Strakonice 60:53, Ružomberok 56:18 a Havířov 71:37 a postoupily do finále. Tam však Levhartice nečekaně vysoko prohrály s týmem pořadatelského klubu KP Brno 60:91 a obsadily druhé místo. „Byly to první zápasy, tak to bylo takové rozhárané. Ve skupině jsme měli relativně lehčí soupeře a konkrétně vysoké vítězství nad Havířovem, se kterým se budeme chtít v sezoně měřit, bylo ovlivněno tím, že soupeř na turnaj přijel až v sobotu a zápas s námi byl pro ně třetí v ten den,“ uvedl trenér chomutovských kadetek Tomáš Eisner. Ve finále proti vítězkám druhé skupiny ale jeho svěřenkyně tahaly za kratší konec. „Druhá skupina byla asi o dost silnější, proti KP Brno to bylo po jedenácti minutách o třicet bodů. Pak jsme se vyrovnali s tlakem, snížili na rozdíl dvaceti bodů a zápas dohráli se ctí,“ dodal Tomáš Eisner. K celkovému vystoupení Levhartic na turnaji poznamenal: „Spadli jsme na zem, ale jako není dobré všechno prohrát, tak není dobré ani všechno vyhrát.“

Levhartice U17 absolvovaly náročný program pouze v devíti hráčkách, z nichž navíc některé ještě patří do kategorie U15. Chyběly Jana Hlavová, Adéla Mešková a Kateřina Nováková.

Výsledky: Chomutov – Strakonice 60:53 (body: Kadlecová 19, Ceralová 16, Jorová 8, V. Nováková 6, Bachmanová 6, J. Staňková 5, E. Staňková, Najmanová, Blahová), Chomutov – Ružomberok 56:18 (body: Bachmanová 16, Ceralová 14, V. Nováková 13, Kadlecová 9, Najmanová 2, Blahová 2, Jorová, E. Staňková, J. Staňková), Chomutov – Havířov 71:37 (Kadlecová 16, Jorová 14, V. Nováková 13, Ceralová 12, Bachmanová 8, E. Staňková 2, Najmanová 2, Blahová 2, J. Staňková 2), Chomutov – KP Brno 60:91 (body: Kadlecová 16, Bachmanová 14, Ceralová 12, E. Staňková 6, V. Nováková 6, Jorová 5, J. Staňková 1, Najmanová, Blahová).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient