Basketbalistky Chomutova spadly po třech výhrách na zem

Kadetky se svědomitě připravují na další extraligovou sezonu a věří, že bude klidnější než ta minulá. Hodně obměněné družstvo si poprvé ověřilo síly na třídenním turnaji Jersey Cup v Brně.

Působení ve skupině se jim vydařilo skvěle, postupně porazily Strakonice 60:53, Ružomberok 56:18 a Havířov 71:37 a postoupily do finále. Tam však Levhartice nečekaně vysoko prohrály s týmem pořadatelského klubu KP Brno 60:91 a obsadily druhé místo. „Byly to první zápasy, tak to bylo takové rozhárané. Ve skupině jsme měli relativně lehčí soupeře a konkrétně vysoké vítězství nad Havířovem, se kterým se budeme chtít v sezoně měřit, bylo ovlivněno tím, že soupeř na turnaj přijel až v sobotu a zápas s námi byl pro ně třetí v ten den,“ uvedl trenér chomutovských kadetek Tomáš Eisner. Ve finále proti vítězkám druhé skupiny ale jeho svěřenkyně tahaly za kratší konec. „Druhá skupina byla asi o dost silnější, proti KP Brno to bylo po jedenácti minutách o třicet bodů. Pak jsme se vyrovnali s tlakem, snížili na rozdíl dvaceti bodů a zápas dohráli se ctí,“ dodal Tomáš Eisner. K celkovému vystoupení Levhartic na turnaji poznamenal: „Spadli jsme na zem, ale jako není dobré všechno prohrát, tak není dobré ani všechno vyhrát.“

Levhartice U17 absolvovaly náročný program pouze v devíti hráčkách, z nichž navíc některé ještě patří do kategorie U15. Chyběly Jana Hlavová, Adéla Mešková a Kateřina Nováková.

Výsledky: Chomutov – Strakonice 60:53 (body: Kadlecová 19, Ceralová 16, Jorová 8, V. Nováková 6, Bachmanová 6, J. Staňková 5, E. Staňková, Najmanová, Blahová), Chomutov – Ružomberok 56:18 (body: Bachmanová 16, Ceralová 14, V. Nováková 13, Kadlecová 9, Najmanová 2, Blahová 2, Jorová, E. Staňková, J. Staňková), Chomutov – Havířov 71:37 (Kadlecová 16, Jorová 14, V. Nováková 13, Ceralová 12, Bachmanová 8, E. Staňková 2, Najmanová 2, Blahová 2, J. Staňková 2), Chomutov – KP Brno 60:91 (body: Kadlecová 16, Bachmanová 14, Ceralová 12, E. Staňková 6, V. Nováková 6, Jorová 5, J. Staňková 1, Najmanová, Blahová).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.