Basketbalistky Chomutova porazily Plzeň a vyjádřily roli favorita dvojnásobkem

Do Kožlan jely starší žákyně v obrácené roli než na Spartu a na palubovce předposledního týmu ji splnily vrchovatou měrou.

Od začátku vedly a od druhé čtvrtiny bylo jejich vedení naprosto jednoznačné. Nakonec nastřílely přesně dvojnásobně víc bodů než domácí. „Vstup do zápasu byl rozpačitý, ale od druhé čtvrtiny jsme jasně dominovali, dobře a agresivně jsme bránili a zaslouženě zápas dovedli k vítězství. Takový výkon bychom chtěli podávat v každém zápase,“ přeje si trenér Ondřej Matýs. Starším žákyním by se to hodilo už za dva týdny, kdy v přímém souboji o postup do extraligy budou hostit pražské celky HB Basket a BŠ Tygři.

Liga starších žákyň U15

DBaK Plzeň – Levhartice Chomutov 44:88 (10:17, 19:47, 27:69).

Sestava Chomutova: Kadlecová 19, Trollerová 14, J. Staňková 13, Jorová 9, N. Strádalová 9, Blahová 8, E. Staňková 6, Kloudová 6, M. Staňková 2, Krešne 2, Kordaničová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.