Basketbalistky Chomutova parádně otočily špatně rozehraný zápas

Mladší žákyně dnes uzavřely základní část soutěže utkáním se Slunetou Ústí. Šlo o derby a zápas sousedů v tabulce, ve kterém hosté v případě vítězství ještě mohli mít šanci na postup do extraligy. Však také Sluneta báječně odehrála celý první poločas, v němž díky vynikající střelecké úspěšnosti vedla až o čtrnáct bodů a nakonec ho vyhrála o deset.

O přestávce ale přišel zlom a obraz hry se radikálně změnil. Najednou na palubovce kralovaly Levhartice, které za pět minut dohnaly ztrátu a pak už samy navyšovaly vedení. Soupeřkám za celý druhý poločas dovolily jen 19 bodů. „Vstup do zápasu se nám nevydařil, dělali jsme hloupé ztráty a nepokrývali si obranný doskok, k tomu soupeř co zvedl, to dal. V šatně jsme si něco řekli, změnili jsme hru, na soupeře jsme přitlačili a postupně přebrali otěže zápasu až k naprosté dominanci. Výsledkem byla zasloužená výhra a opravdu dobrá práce všech,“ zhodnotil utkání trenér Ondřej Matýs.

Liga mladších žákyň U14 Levhartice Chomutov – Sluneta Ústí n. L. 74:54 (11:17, 25:35, 51:44). Sestava Chomutova: Kloudová 27, Čermáková 13, A. Kočí 12, M. Staňková 10, Koudelková 6, Žatecká 2, Doležalová 2, Hrbková 2, Choroušová, Bittnerová, Sekáčová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.