Basketbalisté ze ZŠ Slovanka se setkali se starostkou města

(Aktualizováno před )

Hráli basket jen o přestávkách mezi hodinami nebo po vyučování a sem tam v hodinách tělocviku. Přesto kluci 9. tříd doplněni dvěma žáky z osmiček ze ZŠ Slovanka to málem dotáhli až do celostátního finále základních škol. A to přitom, s výjimkou dvou, basketbal závodně nehrají.

Za vítězství v okresním, ale i krajském kole, kdy nepoznali hořkost porážky, je starostka města Romana Žatecká pozvala na radnici, aby jí kluci o svém úspěchu něco řekli.

„Tak taková partička tu ještě nebyla,“ usmívala se starostka, když se jí basketbaloví nadšenci ze Slovanky představili. To si nenechal utéct ani místostarosta Juraj Raninec.

„Kluci vytvořili skvělý tým, v podstatě v našich podmínkách to byla pohádka, co se nám přihodilo. Vyhráli jsme okres, pak jsme si poradili na kraji i s týmy Liberce, Semil a Jablonce nad Nisou a kvalifikovali jsme do Jičína, kde jsme hráli o postup do celostátního finále. Tady už ale byli soupeři (Nymburk a Nová Paka), kteří se specializují na basketbal a ve svých řadách mají i reprezentanty, nad naše síly. Ostatně Nymburk pak celou soutěž vyhrál,“ vyprávěl učitel Pavel Lebduška, který celý tým vedl.

Během hodinového setkání se vedení města dozvědělo nejen něco z pravidel basketbalu, ale také o plánech kluků na prázdniny, a především, co bude až skončí, neboť téměř všichni základní školu opouští.

„Přeji vám, aby se vám vaše sny vyplnily a děkuju za to, jakým způsobem jste reprezentovali naše město,“ uzavřela setkání Romana Žatecká.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz