Search
Close this search box.

Basketbalisté ze ZŠ Krásovy domky dosáhli velkého úspěchu

Basketbalový tým ze ZŠ Krásovy domky ve složení: Lubomír David, Pavel Dvořák, Jakub Láš, Lukáš Dvořák, Daniel Kölbl, Ondřej Plášil, Aleš Zadražil a Jan Chvátal dosáhl z pohledu školy velkého úspěchu. Postupně zvítězil v okresním i krajském kole a reprezentoval školu v kvalifikaci na republikové finále v Pardubicích. Tam vyřadil ZŠ Brno a Gymnázium Holice a kvalifikoval se mezi 6 nejlepších školních týmů České republiky.

Republikové finále se konalo ve dnech 25. – 26. 4. v Děčíně. Chlapci vyhráli skupinu, když po tuhém boji porazili Prahu 22:19, přičemž už prohrávali 5:17, a ve druhém zápase deklasovali Plzeň 56:22. V semifinále, 26. 4., po těžkém boji porazili Opavu 42:30 a od 13 hodin se před televizními kamerami utkali o zlaté medaile s týmem Gymnázia Nymburk. Po velmi bojovném a obětavém výkonu, kdy občas chybělo trochu štěstí, chlapci se ctí prohráli 24:30.

Závěrečného programu se zúčastnila i početná skupina fanoušků, kterou tvořili žáci a učitelé ZŠ Krásovy domky. Jedná se o ojedinělý sportovní úspěch v historii školy. Chlapcům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci ZŠ Krásovy domky Pelhřimov, Města Pelhřimov a kraje Vysočina.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient