Basketbal řeší kauzu. USK Praha bude žalovat největší český talent

Nejenom mladí hokejisté, ale i mladé basketbalistky touží hrát v Americe. To je i případ devatenáctileté Veroniky Voráčkové, která zatoužila si vyzkoušet univerzitní basketbal v Syracuse ve státe New York. Problém je však v tom, že má platnou smlouvu s pražským klubem USK, který jí nehodlá pustit.
Pokud se Voráčková přesto rozhodne odjet do USA a hrát univerzitní ligu NCAA, je USK Praha rozhodnuto jí žalovat za nedodržení smlouvy. „Klub zažaluje hráčku pro neplnění smlouvy a bude požadovat náhradu škody. A také jsme již vstoupili v jednání s orgány FIBA i nejvyššími představiteli NCAA,“ řekl pro klubový web manažer USK Marek Kučera.
Veronika Voráčková je vnímaná jako současný největší talent českého basketbalu. V loňském roce už dokonce hrála na mistrovství Evropy za dospělou reprezentaci. Během letošního ME do 20 let divize B byla vyhlášena nejlepší hráčkou a výrazně pomohla českému týmu do „áčka“.
Do USK Praha přišla před dvěma lety ze Strakonic.
Voráčková věří, že by se z týmu Syracus mohla časem dostat i do prestižní WNBA, což se v posledních letech povedlo z tohoto klubu čtyřem hráčkám.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak