Baseballisté Klasiku si opět zahrají baráž o extraligu

(Aktualizováno před )

Až do posledního hracího týdne základní části 1. ligy neměli hráči Klasiku jistotu pozice v první čtyřce, která by je poslala do bojů o postup do nejvyšší soutěže. Tu si zajistili až nedělní výhrou nad Chocní.

Omlazený tým pod vedením Martina Dronga letos předvádí velmi pohledný baseball. V zápasech navíc dostalo příležitost až dvaadvacet hráčů a zdravá konkurence přinesla také výborné výkony na pálce. Pálkaři v základní části odpálili až třináct homerunů, což je rekordní počin v historii klubu. Předtím potřebovali hráči Klasiku na dosažení stejného počtu homerunů 8 sezon.

„Máme velmi silnou a vyrovnanou soupisku a v poli děláme mene chyb než v minulosti,“ řekl k letošní sezoně zkušený Ondřej Hon. „Máme letos taky dost rozšířený kádr a snažíme se zapracovat mladé nadějné hráče, především na nadhozu kde máme jisté rezervy. Každopádně se ubírá pozitivním směrem.“

Největší kometou letošní sezony je teprve šestnáctiletý Matyáš Kozel, který patřil mezi nejlepší pálkaře mužstva a ukazuje, že ve výchově mladých baseballistů odvádějí v klubu dobrou práci. Před uzávěrkou přestupů navíc odešel na hostování do extraligové Olomouce další z odchovanců Jindřich Adamus.

Baseballové soutěže nyní čeká pět týdnů dlouhá reprezentační pauza. Koncem července pak odstartuje baráž o extraligu za účasti čtyř týmů z nejvyšší soutěže a čtyř z 1.ligy. Hráči Klasiku se v ní mimo jiné utkají také z trojnásobným mistrem české extraligy Technikou Brno.

Ve Frýdku-Místku se odehrál významný evropský pohár

V prvním červnovém týdnu zavítal na hřiště ve Frýdku-Místku druhý nejvýznamnější evropský klubový pohár CEB Cup. Fanoušci tak mohli vidět v akci mistry Chorvatska, Francie, Švýcarska, Belgie nebo Ukrajiny.

K vidění byly fantastické souboje, protože vítěz turnaje zajistil místenku pro svou zemi v Poháru Mistrů pro rok 2019. Tu nakonec vybojoval ve finálovém zápase hraném v Ostravě belgický mistr. Ve Frýdku-Místku se v poslední den turnaje rozhodovalo o tom, kdo spadne o soutěž níž. Nakonec byli nešťastnější hráči chorvatského mistra, který v poslední směně zápasu stahoval ztrátu na soupeře z Ukrajiny. Jenže v jejím průběhu dorazila do Frýdku-Místku průtrž mračen, která měla na svědomí předčasné ukončení zápasu.

„CEB Cup byl pro náš klub zkouškou, zda-li organizačně takovou akci zvládneme,“ řekl pro klubový web předseda klubu Ondřej Gongol. „Pro příští rok usilujeme o spolupořadatelství Mistrovství Evropy v Softballu žen. Pro náš klub by to byl historický moment a zároveň největší akce, kterou na dětském hřišti můžeme pořádat.“

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz