Bárta chtěl být do desítky, nakonec skončil čtrnáctý

Mistrovství světa v cyklistice, které se letos koná v rakouském Innsbrucku, je ve své polovině. V té první se představili časovkáři – dospělí, junioři a týmy.

V závodě mužů se z našich jezdců dávaly největší šance Janu Bártovi. Jeho tajným přáním bylo skončit do desátého místa, nakonec z toho byla po 52 odjetých kilometrech čtrnáctá příčka. Na vítězného Australana Rohna Dennise ztratil lehce přes čtyři vteřiny. „Mým cílem byla desítka, je to holt kousek za ní, škoda,“ řekl Bárta, pro kterého zatím nejlépe skončilo MS v časovce před šesti lety, kdy skončil sedmý. „Když jsem se díval na startovku, jsou tu už úplně jiní závodníci, než pamatuji dřív, kdy vyhrával Tony Martin. Asi z poloviny se to obměnilo, v té konkurenci to není snadné.“
Druhý náš závodník Václav Černý skončil na 24. místě se ztrátou 4 minut a 49 vteřin na vítěze.

Tito dva závodníci se zúčastnili i časovky týmových družstev. Oba závodili za královéhradeckou stáj Elkov Author, s kterou skončili dvanáctí. Kromě Bárty a Černého byli v týmu ještě Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jakub Otruba. Pro tým z Hradce Králové to je v konkurenci 22 družstev slušný výsledek, povedlo se mu dokonce porazit dva prvodivizní týmy. „Závěr byl o morálce, ale udělali jsme vše pro to, aby z toho bylo co nejlepší umístění, a to se podařilo,“ podotkl Černý.

Mezi ženami skončila naše závodnice Tereza Karvasová v časovce třicátá osmá. Mohla dosáhnout i lepšího umístění, bohužel na trati upadla, což jí dost zbrzdilo. Mezi juniory dojel Petr Kelemen na 34. pozici.

Nyní bude všechny kategorie čekat individuální zívody s hromadným startem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak