Baroš zatím nehraje přáteláky, doléčuje zraněné lýtko

V plné zimní přípravě je i třetí tým prvoligové tabulky Baník Ostrava.

Zatím jen lehčí trénink však absolvuje nejzkušenější hráč týmu Milan Baroš, který ještě doléčuje lýtkové zranění ze závěru podzimu. „První týden pro mě bude spíše takový náběhový. Začínám vyklusávat, zátěž bych chtěl postupně zvyšovat, ale samozřejmě uvidíme, jak se budu cítit,“ říká bývalý reprezentant.
Trenér Bohumil Páník s ním zatím nepočítá do přípravných utkání.
Naopak naplno vskočila do nejtěžšího období každého fotbalisty nová posila Baníku Nemanja Kuzmanovič. Tento útočník přišel z nedaleké Opavy a rád by se dostal do základní sestavy pro jarní odvety. „Kluci mě přijali, takže jsem rád. Snažím se makat. Ze začátku to je trochu náročné, ale čím více budeme trénovat, tím to bude lepší,“ podotkl 29letý Srb.
Aby se opravdu do základu dostal, bude muset hodně zamakat, protože ostravský klub ještě počítá s příchodem jednoho útočníka a rád by získal ještě nějakého borce na pravou strany sestavy. „Jednáme se čtyřmi hráči. Uvidíme, co z toho vyjde,“ prozradil trenér Páník. „My víme, jaké fotbalisty chceme. Výborné by bylo, pokud by aspoň jeden s námi už odletěl na soustředění do Turecka.“
Baník už má za sebou i první přípravný zápas. Utkání s Prostějovem se uskutečnilo v rámci tradičního zimního turnaje Tipsport cup. Ostrava porazila druholigový tým 2:0, když dala góly až v posledních minutách zápasu. „Obě mužstva měla problémy s terénem a trvalo nějakou dobu, než si na to přivykla. Soupeř měl také nějaké brankové šance po našich chybách, když jsme ty situace chtěli hrát fotbalově a oni nás dobře dostoupili. My jsme to měli spíše po vypracovaných akcích a nakonec jsme ty góly dali,“ podotkl k utkání trenér Páník.
Další přípravný zápas čeká Ostravu tento pátek proti Popradu. Následně se v úterý střetne s dalším slovenským týmem, Prešovem.

Ostrava – Prostějov 2:0 (0:0)

Branky: 77. J. Šašinka (Diop), 85. Hrubý (odražený míč).
FC Baník Ostrava: I. poločas: Laštůvka – Celba, Procházka, Azackij, Fleišman (30. Granečný) – Fillo, Mešaninov, Kaloč, Jirásek – Kuzmanovič – O. Šašinka. II. poločas: Chmiel – Pazdera, Breda, Stronati, Granečný – Bolf, Jánoš, Hrubý, Holzer – J. Šašinka, Diop.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.