Barbora Strýcová se loučí s reprezentací. Odchází na vrcholu

Od včerejška se v českém tenisovém světe více než o víkendovém finálovém zápase mezi Českem a USA mluví o prohlášení Barbory Strýcové ukončit fedcupovou kariéru. I když se to vůbec nezdá, trvala s přestávkami 16 let!

„Rozhodla jsem se, že tento víkend bude mým posledním v reprezentační části kariéry, a je hrozně hezký, že můžu fedcupovou kariéru ukončit na vrcholu v Praze ve finále. Takové je moje rozhodnutí,“
podotkla Strýcová.

Hlavně v posledních letech patřila tato 32letá hodně impulsivní tenistka k důležitým hráčkám našeho týmu.
V letech 2015 a 2016 nastoupila do rozhodující finálové čtyřhry s Karolínou Plíškovou a v obou případech vyhrály. Navíc v tom posledním zmiňovaném finále (proti Francii) díky výhře ve dvouhře srovnala stav na 2:2 a díky tomu přišla na řadu rozhodující čtyřhra.

Poprvé se v této ženské soutěži družstev objevila v roce 2002, když jí bylo 16 let. Svou soupeřku Kanaďanku Maureen Drakeovou tehdy v Přerově deklasovala 6:1, 6:0.
Následně se pravidelně účastnila fedcupových zápasů. Od roku 2007 však přišla čtyřletá přestávka. Poté se však znovu díky kvalitním výkonům do týmu vrátila a vydržela v něm až doteď.
Celkovou bilanci, jak ve dvouhře, tak čtyřhře má 21 výher a 11 porážek.

Neznamená to však, že by se Strýcová loučila celkově s tenisovou kariérou. Naopak. „Ještě se do tenisového důchodu nechystám. Jedu dál singl i debl,“ dodala hráčka, který by při absenci Karolíny Plíškové opět mohla hrát důležitou roli.

Pro zajímavost, v českém fedcupovém týmu se Barbora Strýcová objevila třináctkrát. Stejně jako Lucie Šafářová, která se už pravděpodobně v českém týmu neobjeví. Trápí jí zdravotní problémy a pomalu se chystá s kariérou skončit.
Ze současných hráček je může překonat Petra Kvitová, která má jedenáct účastí ve Fed Cupu (Nepočítáme počet odehraných zápasů, ale roky, kdy byla třeba jen nominována, aniž by nastoupila. Stejně tak u ostatních hráček.)
Např. Karolína Plíškova je v týmu zatím jen čtvrtým rokem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak