Search
Close this search box.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková ovládly ostravský turnaj Světového poháru v plážovém volejbalu

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková vyhrály podruhé turnaj Světového poháru. Toto vítězství je však sladší o to, že se mohly radovat před domácím publikem.

Ve finále porazily kanadský pár Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová 17:21, 21:15, 15:13. První set prohrály naše hráčky hlavně kvůli špatnému příjmu. V druhé sadě české volejbalistky ztratily nadějné vedení, přesto se jim tento set nakonec povedlo dotáhnout do vítězného konce a o výhře v zápase tak musel rozhodnout tie-break. Opět si v něm naše dvojice několikrát vybudovala náskok, ale Kanaďanky se nevzdávaly. Odvrátily dokonce tři mečboly, ale ten čtvrtý už naše hráčky díky útoku Hermannové zvládly ve svůj prospěch.

Naopak české mužské dvojici Ondřej Perušič, David Schweiner souboj o medaili nevyšel. V zápase o třetí místo prohráli s ruským párem Konstantin Semjonov, Ilja Lešukov 21:14, 18:21, 24:26, i když už měli sedm mečbolů! I tak je to pro náš pár životní úspěch.

Turnaj provázelo nepříznivé počasí s nízkými teplotami. Ani to však neodradilo fanoušky tohoto sportu, aby navštívili turnaj v nezvyklých prostorách pro plážový volejbal. Organizátoři pozvali světové volejbalisty do prostor industriálních kulis Dolní oblasti Vítkovic. I cena pro vítěze byla nezvykle v podobě kovových rour.

České vítězky si celkově turnaj pochvalovaly a to nejenom díky vítězství, ale hlavně kvůli velké podpoře fanoušků, což na jiných turnajích v Evropě či ve světě pochopitelně nezažívají. „Je to pro mě velice emotivní moment,“ dodala Bára Hermannová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient