Baráž o hokejovou extraligu je velmi vyrovnaná

Máme za sebou šest kol prolínací soutěže, v které se rozhodne, které dva týmy budou hrát příští sezonu extraligu. A zatím je to velmi napínavé, protože první tým od čtvrtého dělí jen dva body!

Kladno opět nastoupilo bez Jaromíra Jágra, ale to už je obehraná písnička. Není jisté, jestli naše největší hokejová legenda nastoupí ještě v této sezoně, důležité pro něj však jistě je, že Kladnu se zatím vcelku daří.

Potvrdilo to i v zápase s Litvínovem, kdy sice brzy ztratilo vedení, ale nakonec přece jenom si pro sebe vybojovalo tři důležité body, které ho posunuly na třetí příčku. To Litvínov naopak klesl na poslední pozici.

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (V. Hübl, Hunkes) – 16. D. Tůma (Kubík, T. Kaut), 54. Kubík (Svedlund). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Hynek, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5846.

Litvínov: Petrásek – Iberer, Baránek, Hunkes, Šesták, Z. Sklenička, Frolo, od 41. navíc L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – Matoušek, Řehoř, Trávníček – Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma, Kubík, J. Kloz – Bláha, Zikmund, Machač – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Ani druhému domácímu týmu se nedařilo

Karlovy Vary mají formu jak na sinusoidě. Prohrají, pak vyhrají, poté opět přijde porážka, hned vzápětí výhra a takhle ještě jednou v této baráži. Důležité však pro ně je, že je získané body zatím drží na druhém místě. Jihlava i přes prohru je první.

HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Diviš (Skořepa) – 8. Flek (T. Rachůnek, Šafář), 17. Plutnar (Kohout, Tuominen). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Jiránek (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5189.

Jihlava: Kořenář – De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Jiránek – Rabbit, M. Hlinka, Anděl – D. Čermák, R. Hubáček, F. Seman. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Karlovy Vary: Závorka – Šenkeřík, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, Šafář – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Tuominen, O. Beránek – Gríger, Skuhravý, Vrdlovec – Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak