Baníkovci si poradili s Trutnovem

Domácí Baník odehrál velmi dobrou první třetinu, ve které dostal hostující tým pod tlak. A z něj Baník vytěžil i gól. V přesilové hře se nejdříve prosadil Tomáš Rohan – 1:0 a v 19. minutě z dorážky po práci celého útoku i Jakub Vrána – 2:0. Po první třetině tak Baník zaslouženě vedl o dva góly, kdy byl celou dobu aktivnějším týmem.

I ve druhé třetině měl více ze hry Baník. Ale tentokrát bez gólového efektu. Několik nebezpečných situací vyřešil brankář Ašenbrenner. V závěru druhého dějství se ke slovu začali výrazněji hlásit hosté a výsledkem byl gól na 2:1 z hole Pavla Fedulova. Do šaten tak mužstva odcházela za těsného vedení Baníku.

Na začátku třetí třetiny byl na 5 minut + do konce zápasu vyloučen Přindiš a Baník se tak musel bránit dlouhému oslabení. To ale zvládl velice dobře. Poté Trutnov zahrozil, když nastřelil tyč. Důležitý tak byla třetí gól, kdy Stříbrný s Vracovským zapracovali důrazně v útočném pásmu. Vracovský pak vybídl Josefa Stříbrného a ten nezaváhal – 3:1. Boj ale pořád nekončil a Trutnov se nevzdával. V 57. minutě se však Martin Trapl rozhodl místo přihrávky ke střele a volba to byla správná – 4:1.

Po tomto góly vzplály emoce v táboře hostujících fanoušků. Nakonec však situace byla uklidněna a i na ledě již snaha Trutnova opadla. Baník tak dovedl zápas k zaslouženému vítězství 4:1. Domácí hráči podali dobrý výkon podpořený spolehlivým Davidem Fečem. Soupeř se však ukázal jako velice houževnatý tým a rozhodně byl sobotní zápas z kategorie zajímavých.

Nyní čekají na Baník dva těžké zápasy venku. Ve středu hraje Baník v Klatovech a v sobotu ve Vrchlabí. Doma se pak Sokolov představí ve středu 12. 12. 2018 od 18:00 proti Děčínu.

Karel Mlejnek: Odehráli jsme solidní organizované utkání. Herní výpadek jsme měli v závěru 2. třetiny. Velmi dobrou práci odvedl tým při pěti minutovém oslabení ve třetí třetině. Za tři body jsme rádi.

HC Baník Sokolov – HC Trutnov 4:1

Rozhodčí: Hlinka – Marek, Kučera , tresty: 4:4. Vyloučení – 2 min.: 2:4, 5 min.: 1:0, do konce utkání (OK): 1:0. Mimořádné tresty: Přindiš (SOK) 5+OK bodnutí špičkou hole. Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 0:0. Počet diváků: 408.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového