Search
Close this search box.

Baník v prodloužení prohrál, Budějovice jsou ve vedení

Začátek odpovídal početní převaze obou mužstev. Baník byl v úvodu aktivní, zahájil palbu na Brože a hosté se po daleké cestě spíš jen bránili. Ale byly to i Moravské Budějovice, které měly v úvodních minutách dvě zajímavé šance. Neuspěly a tak šel do vedení Baník. Mezi kruhy zůstal osamocen ostrostřelec David Hruška a ukončil více než devadesátiminutovou neprůstřelnost Brože – 1:0. A Sokolov dál na ledě úřadoval. Hostující obrana si téměř neodpočinula od tlaku, výsledkem byly dvě přesilové hry, několik nadějných příležitostí a v čase 12:00 také druhý gól v síti hostí. Martin Trapl po levé straně mohl zakončovat, ale krásnou přihrávkou našel Michaela Čejku, jenž nezaváhal a s radostí mohl jet svému parťákovi poděkovat – 2:0. Baník byl na koni a nebyl daleko od dalších gólů. Bohužel se tak ale nestalo a soupeř trestal. Chvilkového polevení využil matador Peter Pucher st., jenž střelou o tyč vrátil svůj tým do hry – 2:1. Stejným stav skončila první třetina.

Druhá třetina začala lépe pro hosty, na kterých nebylo najednou znát, že nastoupili k utkání v malém počtu. Následně byl i dále o něco aktivnější Baník, ale převaha nebyla již tak výrazná jako v první třetině. Skvěle fyzicky vybavení hosté hráli obětavě, zblokovali spoustu střel, i nadále se opírali o výborného Brože, při kterém někdy stálo i štěstí, jako v případě nebezpečné střely Davida Hrušky. A navíc Moravské Budějovice nevynechaly jedinou možnost k tomu, aby podnikali nebezpečné výpady. Navzdory nevýhodě v počtu hráčů soupeř i aktivně napadal a také několikrát ohrozil bránu Kuchaře. A na začátku 36. minuty přišla pro hosty odměna. Střelu Peroutky Kuchař ještě vyrazil, ale před bránou zůstal zcela nepokrytý Peter Pucher st., jenž se v takových situacích nemýlí – 2:2. Baník mohl odpovědět vzápětí. Pavel Kuběna se probil až před Brože, kterého si povytáhl z brány, ale svým pokusem trefil pouze spojnici brankové konstrukce. Po dvou třetinách tak byl stav 2:2.

Úvod třetí třetiny patřil hostům, kteří zasypali Kuchaře několika pokusy. Ten kdo očekával, že hosté ve třetí třetině fyzicky odpadnou, ten se mýlil, Budějovice i nadále bojovaly a domácí se nemohli dlouho prosadit. Baník sice na bránu soupeře pálil častěji, ale spousta střel k brankáři přes blokující hráče nedoletěla, a pokud ano, gólman si se střeleckými pokusy poradil. Až v 55. minutě to vzal na sebe nejzkušenější a dnes nejlepší hráč domácích David Hruška, který prostřelil Brože – 3:2. Jenže hosté to nevzdali a výsledkem byl jejich tlak, jenž nakonec vyústil ve vyrovnávací branku, kterou vsítil Filip Matějka – 3:3. Ale o pár sekund později mohlo být zase vše jinak. Po chybě budějovického obránce se na Brože řítil osamocený David Hruška, avšak hostující gólman byl tentokrát úspěšnější.

A zanedlouho vzrostly šance hostí na úspěch ještě více. Baník totiž vůbec poprvé v utkání hrál oslabení a v něm velkou šanci zlikvidoval Kuchař. Nakonec se ale Sokolov ubránil a poslední minutu strávil v útočné třetině. Ale neujala se ani střela Harkabuse, ani pokus Tomáše Rohana. Zápas tak šel do prodloužení.

V prodloužení se činila obě mužstva, Baník byl o něco nebezpečnější. Rány Šika, Přindiše gólem neskončily a Kuběna ve velké příležitosti zlomil hokejku. V 66. minutě se pak do útočné třetiny pustili hostující Krutiš s Filipem Matějkou, druhý jmenovaný využil zmatku na brankovišti a svým důrazem dosáhl rozhodujícího gólu – 3:4.

Zatímco na domácí straně tak zavládlo zklamání, na té hostující se po heroickém výkonu rozpoutala bouře radosti. Baník prohrál podruhé v sérii a je jeden zápas od vyřazení.

HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 2005 3:4pp

Rozhodčí: Šindel, Valenta – Rubáš, Tvrdík, tresty: 1:3. Vyloučení – 2 min.: 1:3. Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 0:0. Střely: 44:36, počet diváků: 1059.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient