Baník se nenechal od jabloneckých Vlků zastrašit a v zápase dominoval

(Aktualizováno před )

Pro zranění Baníku chyběli Stříbrný a Kovařík, naopak návrat z hostování hlásil Pajk. V úvodu se Baník do svého soupeře pořádně zakousnul. Bohužel pro domácí však výsledkem byly pouze přesilové hry Sokolova. Baník si vypracoval několik šancí, nejblíže byl gólu David Hruška, který v krátkém sledu dvakrát trefil tyč. Hosté sice číhali na každou příležitost k brejku, v prvním dějství však byl jednoznačně lepší sokolovský tým, avšak bez gólového efektu.

V úvodu druhé třetiny konečně udeřilo. Baník hrál další přesilovou hru, když David Hruška zpoza brány odrazem o brankáře překlopil štěstěnou na svou stranu – 1:0. Zanedlouho tentýž hráč měl další příležitost, ale v samostatném nájezdu na Hosnedla nevyzrál. Pak se ke slovu dostali i hosté, ale domácí defenziva v čele s Tomášem Závorkou byla pozorná. Ve 36. minutě Baník skóroval podruhé. Střela od modré čáry od Petra Přindiše propadla až za záda Hosnedla a domácí vedli již 2:0. A protože další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, stejný stav platil i po čtyřiceti minutách.

Ani ve třetí třetině Baník ve svém úsilí nepolevoval. Hráči plnili své úkoly a hra měla říz. Domácí tým měl stále o něco navrch, ale i hosté byli neustále nebezpeční. David Hruška se v 51. minutě dostal do dalšího sólového nájezdu, ale i tentokrát byl vítězem tohoto souboje brankář Hosnedl. Jenže o chvíli později přišla velmi důležitá třetí branka. Bečvář od mantinelu našel Jakuba Vránu, který mezi kruhy vystřelil a zvýšil vedení Baníku na 3:0. Sokolov tak mířil za cenným vítězstvím.

V předposlední minutě se sice dočkali i hosté zásluhou produktivního Bříšky, čímž skončila neprůstřelnost Tomáše Závorky, ale inkasovaný gól byl pouze korekcí skóre. Baník své vedení udržel, Kuběna v posledních vteřinách těsně minul opuštěnou bránu, ale sokolovští hokejisté dovedli zápas do úspěšného konce.

Jablonec v Sokolově potvrdil svou kvalitu, ale se vším respektem k soupeři dnes byl Baník tím týmem, který si výhru zasloužil.

Do Vánoc čeká na Baník ještě náročný program. Ve středu hraje Sokolov na Kobře Praha (věříme, že opět v domácím prostředí) a v sobotu pak Západočeši zajíždějí do Nymburku. V neděli 23. 12. od 14:30 pak Baník sehraje doma další utkání, tentokrát proti extraligovým Karlovým Varům v rámci charitativního zápasu O pohár hejtmanky Karlovarského kraje.

Lukáš Mensator: Do utkání jsme vstupovali s tím, že budeme hrát proti extrémně silnému soupeř, který vede skupinu Střed. Podřídili jsme vše tomu, abychom zápas zvládli. Po celou dobu utkání jsme byli koncentrovaní na to, abychom uhráli dobrý výsledek, a myslím, že i výsledek 3:1 je obrazem toho, jak jsme k tomu utkání přistoupili.

HC BANÍK SOKOLOV – HC VLCI JABLONEC NAD NISOU 3:1

Rozhodčí: Hucl – Marek, Kučera, tresty: 4:5. Vyloučení – 2 min.: 4:5. Góly v přesilovce: 1:1, v oslabení: 0:0. Střely: 39:32, počet diváků: 556.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz