Baník přehrál v Olomouci Sigmu čtyřmi góly

Výborný výkon, vynikající výsledek! Baník zcela ovládl utkání na hřišti Sigmy Olomouc, vyhrál 4:1 a navíc se může těšit z hattricku Dame Diopa! Svůj první gól v dresu Baníku vstřelil i Martin Fillo. Tohle byl moc hezký baníkovský večer.

„Ideální scénář je šest bodů, dobrý scénář jsou čtyři body,“ prohlásil trenér Bohumil Páník, když před dvojutkáním na hřištích soupeřů, tedy Bohemians a Sigmy Olomouc odpovídal na otázku, kolik bodů by si přál z tohoto miniturné přivézt. Baník jich přivezl šest, Bohumila Páníka navíc může těšit výkon, který Baník v Praze a zejména v Olomouci podal.

Na Andrově stadionu se to všechno začalo od samého začátku vyvíjet příznivě. Hned ve 3. minutě poslal Ondřej Šašinka míč na pravou stranu, kam si naběhl Lukáš Pazdera. Ten balon skvělým způsobem okamžitě poslal pod sebe do šestnáctky přesně tam, kam nabíhal Martin Fillo. Zkušený záložník neotálel, napálil míč z první a nedal olomouckému brankáři Buchtovi šanci.

A za deset minut bylo na tribuně „sever“, kterou fanoušci Baníku takřka celou zaplnili, ještě veseleji. Nejdřív skvěle zasáhl Jan Laštůvka proti Šimonu Faltovi, i když akci pak zneplatili rozhodčí, protože domácí hráli z ofsajdu. Pak ovšem poslal míč do olomouckého pokutového území Jiří Fleišman. Balon si převzal Daniel Holzer a ačkoliv měl kolem sebe dva domácí hráče, vykouzlil senzační přihrávku do střelecké pozice Dame Diopovi. A útočník Baníku vystřelil k tyči a zadělal na svůj úžasný střelecký koncert – 0:2!!

Domácí se snažili vymanit z nečekaného šoku a soupeře přitlačit. Defenziva Baníku ovšem pracovala výborně a Hanáci se takřka nedostali do šance. Až na situaci z 25. minuty, kdy domácí Sladký v dobré pozici minul míč.

Také po přestávce se Baník snažil hrát aktivně a byl nebezpečnější. V 60. minutě poslal další výborný míč do olomoucké šestnáctky Lukáš Pazdera. Vyskočil si na něj Martin Fillo, hlavou jej poslal ke druhé tyči, a právě tam si naběhl Dame Diop. A zblízka zvýšil na 3:0 pro Baník!

Zdálo se být rozhodnuto, v 63. minutě ale pozlobil ostravskou defenzivu Nešpor, který poslal Faltovu přihrávku těsně vedle ostravské branky. A o chvíli později mířil stejný hráč znovu mimo, tentokrát hlavou.

A pak završil svůj velký večer Dame Diop. Pomohl mu Robert Hrubý, který se ve složité situaci probil k vynikající přihrávce před branku. A znovu přesně do míst, kam Dame Diop nabíhal. Hattrick a 4:0 pro Baník!

Sigma nakonec dokázala stav utkání mírně zkorigovat, na 1:4 snížil střídající Dvořák, víc už ale Baník domácím nedovolil a završil nejvyšší své vítězství na olomoucké půdě v éře české ligy.

SK SIGMA OLOMOUC – FC BANÍK OSTRAVA 1:4

Branky: 79. Dvořák – 3. Fillo (Pazdera), 13. Diop (Holzer), 60. Diop (Fillo), 77. Diop (Hrubý). Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Vlček. ŽK: Plšek – Granečný.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach (64. Dvořák) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman (77. Granečný) – Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer – O. Šašinka (67. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.