Baník podlehl doma Slovácku 0:3

Bohužel, bohužel. Čekání Baníku na ligové vítězství nad Slováckem se natahuje. Ostravský celek v sobotu s týmem z Uherského Hradiště prohrál 0:3.

Začátek zápasu fanoušky Baníku navnadil. Neuplynula ještě ani půlminuta, když Lukáš Pazdera nacentroval do šestnáctky, Jakub Šašinka míč hlavou tečoval a jen těsně minul branku Slovácka.

V 8. minutě uvolnil v Milan Baroš Denise Granečného, ten se v šestnáctce dostal ke střele, jeden z hráčů Slovácka mu ji ale stačil srazit nad branku. Výborný začátek, jenže…

Slovácko v defenzivě zpozornělo a do dalších šancí už se Baník dostával složitě. Ve 23. minutě poprvé zahrozili hosté. Po rohovém kopu propadl míč k Hofmannovi, jehož střelu chytil na čáře Jan Laštůvka.

Ještě jedna šance pro Baník! Měl ji ve 28. minutě Jakub Šašinka poté, kdy se v souboji skvěle protlačil přes bránícího Krejčího. Útočník Baníku se prodral až do zakončení. Těsně však minul branku.

A pak měl Baník velké štěstí, když si na centrovaný míč výborně naběhl hostující Janošek a zblízka v tutové pozici hlavou minul!

Dvě minuty před pauzou se hosté dostali do vedení. Navrátil poslal přízemní přihrávku ke značce pokutového kopu, tam si naběhl Havlík přesnou střelou otevřel skóre, Ještě těsně před pauzou mohl Baník srovnat. Do dobré příležitosti se dostal Daniel Holzer, vystřelil však mimo branku.

Další příležitost k vyrovnání přišla v 50. minutě. Milan Baroš sklepnul míč Jakubu Šašinkovi, ten vypálil a trefil tyč!

Druhý gól výběru Martina Svědíka přišel v 57. minutě. Na rohový kop si na přední tyči vyskočil Daníček. Jan Laštůvka jeho hlavičku vyrazil, míč se však dostal k Reinberkovi, který jej dorazil do ostravské branky.

Baník se snažil korigovat stav, hosté však velmi pozorně bránili. A v 81. minutě navíc přidali třetí gól. Využili otevřeného prostoru, vnikli do šestnáctky, Havlík přihrál Kuchtovi do jasné pozice a Kuchta situaci využil.

Krátce před koncem běžel Kuchta znovu sám na gólmana, Jan Laštůvka mu jeho šanci zmařil. A stav zápasu už se nezměnil.

BOHUMIL PÁNÍK (FC Baník Ostrava): „Je to pro nás trochu vystřízlivění z euforie z úvodu sezony. Měli jsme výborný vstup do zápasu. Vlastně i ten první poločas nebyl špatný, bylo to nahoru dolů, bylo to o tom, kdo to tam dotlačí. Bohužel to dotlačil soupeř. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, trefili jsme tyč. Tam kdybychom to vyrovnali, ještě se porveme o vítězství. Bohužel soupeř se dostal jedinkrát za půlku, byl z toho roh a dostali jsme druhý gól. A tam už nám pak dával soupeř lekci z brejkových situací.“

MARTIN SVĚDÍK (1. FC Slovácko): „Přečkali jsme šance Baníku z úvodu utkání, pak už jsme dokázali uhrávat balony nahoře a být nebezpeční. Viděl jsem tam konečně přímočarost. Kluci plnili vše, co měli, musím mužstvo pochválit za pracovitost. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili.“

FC BANÍK OSTRAVA – 1.FC SLOVÁCKO 0:3

Branky: 42. Havlík, 57. Reinberk, 81. Kuchta. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Myška. ŽK: Fillo, Granečný, Procházka – Reinberk.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (69. O. Šašinka), Šindelář, Procházka, Holzer – Fillo (83. Stáňa), Jánoš (60. Jirásek), Hrubý, Granečný – J. Šašinka, Baroš.
1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk (85. Rezek) – Janošek, Daníček – Navrátil (82. Divíšek), Havlík, Kalabiška – Zajíc (74. Kuchta).