Search
Close this search box.

Baník padl doma se Spartou 0:1

První domácí porážkou v sezoně skončil statečný boj Baníku s pražskou Spartou. Vyrovnané utkání hrané před téměř vyprodaným stadionem, jenž nabízel volná místa pouze v sektoru fans Sparty, nabídlo šance na obou stranách. A rozhodující gól, o který se v 77. minutě postaral Tetteh.

Vyprodaný stadion, fanoušci oděni v bílém a zcela jedinečná atmosféra, to byly kulisy, v nichž se od první minuty odehrával tvrdý boj. Oba týmy si vzájemně nedarovaly ani kousek volné plochy, nade vším čněl oboustranný důraz.

Prvním, kdo se dostal k zajímavé individuální akci, byl Daniel Holzer. V 6. minutě se uvolnil a vystřelil, gólman Nita jeho ránu lapil. Na další zajímavou situaci se čekalo do 22. minuty. V ní hlavičkoval sparťan Šural z úhlu nad branku Jana Laštůvky. A o chvíli později se v blízkosti ostravského malého vápna snažil prokličkovat a dostat se do zakončení Stanciu. Podařilo se mu to, jeho ránu však ostravská obrana stačila zablokovat a Jan Laštůvka zasahovat nemusel.

V této fázi zápasu Sparta Ostravany přitlačila a její tlak vyvrcholil velkou Šuralovou šancí. Střílel zblízka a jeho rána už už mířila do ostravské branky, když se v kritické chvíli odkudsi objevil Patrizio Stronati a dokázal Šuralovu ránu před brankovou čáru srazit do bezpečí. A nebyl to zdaleka jediný vynikající obranný zákrok, který Stronati v utkání předvedl!

Ještě před přestávkou se po rohovém kopu dostal k hlavičce Martin Šindelář. Byl ale tísněn a mířil těsně vedle.

Také po přestávce byl k vidění rušný fotbal, v němž přibylo zajímavých situací. V 56. minutě vystřelil z 22 metrů Robert Hrubý. Jeho rána svištěla po trávníku k pravé tyči Nitovy branky. Gólman Sparty se po ní stačil natáhnout a vytěsnit ji mimo brankový prostor.

A pak přišel první opravdu kritický moment. Po chybě na ose hřiště se do samostatného úniku dostal Plavšič. Byl úplně sám, měl spoustu času. Tribuny utichly, Plavšič si vybral řešení a vystřelil k pravé tyči. Jan Laštůvka předvedl senzační zákrok a střelu vyrazil! Sklidil za to obrovské ovace.

Vzápětí se do nebezpečné situace dostal Baník. Milan Baroš v šestnáctce přihrál Robertu Hrubému. Ten byl ve velmi dobré pozici, chtěl však kombinaci posunout k druhé tyči, přihrál však nepřesně.

A za dvě minuty byl Baník znovu blízko. Jiří Fleišman poslal před sparťanskou branku střílenou přihrávku, stoper Radakovič ji špičkou kopačky zasáhl a míč těsně proletěl kolem Nitovy pravé tyče. Z mnoha míst na stadionu se zdálo, že balon skončil v síti. Zastavil se však o tu boční…

Rozhodnutí přišlo v 77. minutě. Obraně Baníku utekl Tetteh, uklidil míč k tyči a Sparta vedla.

A tak jako v předchozích případech, také tentokrát se Baník dostal vzápětí do velké šance. Měl ji Jakub Šašinka. Ocitl se ve vynikající střelecké pozici a vystřelil. Jeden ze sparťanských hráčů ale stačil do jeho rány skočit a na poslední chvíli ji zablokovat.

A tak se stalo, že Baník poprvé od březnového utkání s Duklou prohrál doma.

FC BANÍK OSTRAVA – AC SPARTA PRAHA 0:1

Branka: 77. Tetteh. Rozhodčí: Královec – Hájek, Flimmel. ŽK: Diop, Fillo, Pazdera, O. Šašinka – Šural, Tetteh, Frýdek, Vukadinovič.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo (88. Granečný), Jánoš (81. O. Šašinka), Hrubý, Holzer – Baroš (78. J. Šašinka), Diop.
AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa – Sáček (73. Vukadinovič), Stanciu, Frýdek, Plavšič (81. Čivič) – Šural, Tetteh (86. Mebrahtu).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient