Search
Close this search box.

Baník odvolal trenéra. Přijde do Ostravy Kozel?

Zajímavý povánoční dárek dostal trenér Baníku Bohumil Páník. Ostravský fotbalový klub se rozhodl ho odvolat. „Bohumil Páník má zcela nezpochybnitelnou zásluhu na úspěšném etablování Baníku v první lize po postupu z druhé ligy. Přebral tým v kritické situaci na sestupovém místě a dokázal ho vytáhnout nejprve k záchraně, a pak i do horní poloviny tabulky. Za to mu jsme vděčni a dnes jsme mu za to znovu poděkovali. Teď to cítíme tak, že ta první etapa klubu po návratu do nejvyšší soutěže končí a čeká nás další víceletý cyklus, ve kterém chceme pokračovat trošku jiným směrem. Trenéru Páníkovi jsme poděkovali a přejeme mu hodně úspěchů do další práce,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Ostravský klub přezimuje na sedmém místě se čtyřbodovou ztrátou na třetí Jablonec.

Nového kouče by Baník rád představil ještě do konce tohoto týdne, aby tým mohl pod trenérským vedením začít 6. ledna naplánovanou zimní přípravu. „Intenzivně jednáme a jsem přesvědčen, že v příštích dnech oznámíme jméno nového trenéra,“ doplnil Jankulovski.

Spekuluje se, že by na ostravskou lavičku měl nastopit Luboš Kozel, který šest a půl roku vedl pražskou Duklu, od roku 2016 působí u mládežnických reprezentací. „K tomu bych se fakt nechtěl vyjadřovat, nezlobte se. Dneska to není téma,“ řekl Kozel po tradičním Silvestrovském derby, kde nastoupil v barvách Slavie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient