Hokejový Baník hodnotí uplynulou sezónu v řeči čísel

Vítězným pražským turnajem 4.třídy o minulém víkendu definitivně skončila pro Baník sezóna 2017/2018. V ní A-tým Baníku vybojoval první místo po základní části. V play-off však skončil ve druhém kole. Nad síly Baníku byli hokejisté Moravských Budějovic. Podívejte se na uplynulou sezónu v řeči čísel:

Jak již bylo uvedeno, Baník po základní části skončil na prvním místě, když získal 88 bodů, což je nejlepší výsledek ze všech druholigových týmů, ale také sokolovské historické maximum. Skóre 186:124 pak skrývá také jeden zajímavý údaj. Počet vstřelených branek je vůbec největší od sezony 1978/1979, kdy sokolovští střelci nastříleli dokonce 215 gólů. To na ledě řádili Palaščák, Mašek nebo Bureš. Po téměř třiceti letech se tak Baník znovu přiblížil magické 200 gólové hranici.

Zajímavý je také pohled na bilanci domácích a venkovních zápasů. Zatímco v tabulce utkání hraných na domácím kluzišti Baník obsadil třetí příčku, tabulku venkovních zápasů Sokolov jasně ovládl. Baník se z ledu soupeře jen čtyřikrát vracel s porážkou a získal zde i více bodů než v domácích utkáních.

Nejvíce gólů při utkáních Baníku padalo ve třetích třetinách (34,52% gólů), následuje druhá třetina (31,61% gólů) a nejméně branek padalo v první třetině (30% gólů). V prodloužení pak padnul jeden gól, jedinkrát pak o výsledku rozhodovaly nájezdy (0,65% gólů). Deset gólů bylo Baníku připsáno kontumačně (3,22 % gólů).

Baník a Dvůr Králové sehráli vůbec nejméně zápasů, kdy se muselo prodlužovat. A to pouze dvakrát. Remízovým králem byla Kobra, když každý pátý zápas Pražanů končil prodloužením. Z osmi zápasů playoff však Baník sehrál stejný počet prodloužení jako za celou sezonu.

V sezoně nastoupilo celkem 38 hráčů. Ale pouze jeden jediný nechyběl v žádném zápase. A to Martin Trapl.

Nejproduktivnějším hráčem v základní části byl Pavel Kuběna se 39 kanadskými body, následován Davidem Hruškou a Matějem Zadražilem – oba 38 kanadských bodů. V playoff pak byl nejproduktivnějším hráčem David Hruška s devíti kanadskými body. David Hruška byl i nejlepším střelcem sezony, když se radoval v součtu i s playoff celkem devětadvacetkrát. Nejlepším nahrávačem byl obránce Vojtěch Šik – 30 asistencí. Šik se 38 kanadskými body pak vytvořil dle dostupných informací i nové maximum mezi obránci v produktivitě.

Nejstarším hráčem v týmu byl 41letý David Hruška, naopak benjamínkem byl patnáctiletý brankář Matyáš Pitoňák, který cestoval k jednomu utkání jako náhradní gólman.

Nejoblíbenějším soupeřem v sezoně byly týmy Řisut a Bíliny, se kterými Baník dokázal vyhrát ve všech utkáních. V základní části se to povedlo i proti Dvoru Králové, ale v play-off pak Rodos v jednom utkání zvítězil. Naopak nejméně se dařilo proti Kobře Praha. S tímto soupeřem Baník uhrál jen dva body.

Nejvíce branek padlo v utkáních s Bílinou, když ve čtyřech zápasech viděli diváci 46 gólů. Naopak gólově nejchudší byly zápasy s Moravskými Budějovicemi – 17 gólů a následují zápasy s Letňany – 21 gólů. V základní části pak nepadlo příliš branek ani proti Dvoru Králové – 19 gólů.