Balvín s Veselým řádí v Eurolize, reprezentaci však neposílí

Český basketbalový reprezentant Ondřej Balvín se včera zaskvěl, v dresu svého týmu Gran Canaria nasázel 15 bodů a ještě přispěl osmi doskoky, což je jeho dosavadní maximum v Eurolize. Avšak ani tyto body nezabránily porážce španělského klubu od Bayernu Mnichov. Zajímavostí je, že právě za tento německý celek Balvín dříve nastupoval. „Proti bývalému klubu jsem měl velkou motivaci. V minulosti mi tyto zápasy nikdy moc nevycházely. Tohle bylo něco jiného, speciálního. Už jenom z toho důvodu, že to v Bayernu pro mě dopadlo velmi špatně po mé nejlepší sezoně v Seville,“ řekl Balvín.
Naopak vítězství mohl slavit náš další zástupce v Eurolize Jan Veselý. K výhře Fenerbahce Istanbul 74:70 nad Maccabi Tel Aviv přispěl jedenácti body a třemi doskoky.

Ani jeden z nich se však nepředstaví na blížících se zápasech české reprezentace v kvalifikace o MS. Českého reprezentačního kouče Ronena Ginzburga to však nemusí nijak zvlášť mrzet, protože český tým už se na světových šampionát kvalifikoval díky předešlým vítězným zápasům. 30. listopadu v Pardubicích proti Francii a 3. prosince v Rusku bude samozřejmě chybět i Tomáš Satoranský, který hraje v NBA.
Trenér tak aspoň může vyzkoušet pořádně další hráče, především z domácí soutěže. „To je potřeba, o tom se bavíme už dlouhodobě. Ten efekt nepřijde ze dne na den, ale zkušenosti, které hráči získávají v zápasech proti evropským týmům, jim dávají hodně,“ uvedl Ginzburg.

Nominace basketbalistů na kvalifikaci MS 2019:

Rozehrávači: Viktor Půlpán (Pardubice), Ondřej Sehnal (USK Praha), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Nymburk).
Křídla: Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Pavel Pumprla (všichni Nymburk), Lukáš Palyza (Olomoucko), Blake Schilb (Remeš/Fr.), Petr Šafarčík (Kolín).
Pivoti: Patrik Auda (Pistoia/It.), Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk), Šimon Puršl (Svitavy).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak