Balvín s Veselým řádí v Eurolize, reprezentaci však neposílí

Český basketbalový reprezentant Ondřej Balvín se včera zaskvěl, v dresu svého týmu Gran Canaria nasázel 15 bodů a ještě přispěl osmi doskoky, což je jeho dosavadní maximum v Eurolize. Avšak ani tyto body nezabránily porážce španělského klubu od Bayernu Mnichov. Zajímavostí je, že právě za tento německý celek Balvín dříve nastupoval. “Proti bývalému klubu jsem měl velkou motivaci. V minulosti mi tyto zápasy nikdy moc nevycházely. Tohle bylo něco jiného, speciálního. Už jenom z toho důvodu, že to v Bayernu pro mě dopadlo velmi špatně po mé nejlepší sezoně v Seville,” řekl Balvín.
Naopak vítězství mohl slavit náš další zástupce v Eurolize Jan Veselý. K výhře Fenerbahce Istanbul 74:70 nad Maccabi Tel Aviv přispěl jedenácti body a třemi doskoky.

Ani jeden z nich se však nepředstaví na blížících se zápasech české reprezentace v kvalifikace o MS. Českého reprezentačního kouče Ronena Ginzburga to však nemusí nijak zvlášť mrzet, protože český tým už se na světových šampionát kvalifikoval díky předešlým vítězným zápasům. 30. listopadu v Pardubicích proti Francii a 3. prosince v Rusku bude samozřejmě chybět i Tomáš Satoranský, který hraje v NBA.
Trenér tak aspoň může vyzkoušet pořádně další hráče, především z domácí soutěže. “To je potřeba, o tom se bavíme už dlouhodobě. Ten efekt nepřijde ze dne na den, ale zkušenosti, které hráči získávají v zápasech proti evropským týmům, jim dávají hodně,” uvedl Ginzburg.

Nominace basketbalistů na kvalifikaci MS 2019:

Rozehrávači: Viktor Půlpán (Pardubice), Ondřej Sehnal (USK Praha), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Nymburk).
Křídla: Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Pavel Pumprla (všichni Nymburk), Lukáš Palyza (Olomoucko), Blake Schilb (Remeš/Fr.), Petr Šafarčík (Kolín).
Pivoti: Patrik Auda (Pistoia/It.), Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk), Šimon Puršl (Svitavy).

Scroll to Top
Web spravuje Webklient