Search
Close this search box.

Balcárek přebírá opavské mužstvo. Vytáhne Slezan z posledního místa?

Opavský fotbalový klub dnes oznámil, že novým trenérem A-týmu se stal Jiří Balcárek. Šestačtyřicetiletý kouč nahradí Josefa Dvorníka, který vedl mužstvo poté, co byl na konci září odvolán Ivan Kopecký.

Balcárek, pro kterého to bude v nejvyšší soutěži premiéra, vedl v posledních letech druholigové Vítkovice. Právě z tohoto ostravského klubu si s sebou do Opavy bere i svého asistenta Miroslava Paula.
Tato dvojice dnes naposledy vedla vítkovický trénink. Od zítřka už ale začne vymýšlet strategii, jak dostat Opavu z posledního místa.
„Po odvolání Ivana Kopeckého jsme vedení A-mužstva dočasně převzali společně s Josefem Dvorníkem. Jak jsme avizovali, šlo o provizorní řešení. Nyní je obsazení postu hlavního trenéra vyřešeno. Jsme rádi, že jsme se domluvili s Jiřím Balcárkem,“ řekl sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann. „Pepovi bychom tímto chtěli poděkovat za odvedené služby pro Slezský FC a zároveň bychom mu chtěli popřát hodně štěstí v další trenérské kariéře i úspěšné dovršení studia trenérské licence UEFA profi licence,“ dodává Grussmann.

Ono je možné, že Balcárek s Paulem by byli teoreticky stejně odvoláni od vítkovického mužstva, protože ostravskému klubu se také zrovna nedaří. Je na 15. místě s dvoubodovým náskokem na poslední Sokolov. „Kdo nakonec na lavičku MFK usedne se ovšem teprve ukáže. Jakmile bude jasno, budeme vás informovat. Prozatím nezbývá než poděkovat Jiřímu Balcárkovi a Miroslavu Paulovi za jejich odvedenou práci a popřát jim jen to nejlepší nejen do záchranářských bojů v SFC Opava,“ je uvedeno na stránkách Vítkovic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient