Babišova vláda podpořila homosexuály. Chce jim povolit svatby

(Aktualizováno před )

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše podpořila návrh, aby manželství mohli uzavřít i partneři stejného pohlaví. Návrh by jim dovoloval mít stejná práva a povinnosti, jaké mají heterosexuální manželství. Doteď gayové a lesby nemohou mít svatbu, ale “jen” registrované partnerství.

Tento návrh zatím podpořilo podpisem 46 poslanců. Je zajímavé, že souhlas přišel od stran napříč politickým spektrem. Svatbu homosexuálů schvalují někteří poslanci z ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN. Naopak mezi signatáři není žádný zástupce ODS, SPD Tomia Okamury a KDU-ČSL.

Podle Radky Maxové by mělo být naprosto legitimní, aby “homosexuálové, kteří se rozhodnou vstoupit do manželství nebo osvojit děti, tuto možnost měli,“ odkazuje poslankyně za hnutí ANO na vyživovací povinosti vůči dětem.

Manželé stejného pohlaví by měli mít i nárok na vdovský a vdovecký důchod či společné jmění. Zkrátka stejná práva a povinnosti jako manželé opačného pohlaví.

Ty páry, které už mají registrované partnerství, by nemusely tento “svazek” oficiálně rušit.

Druhá skupina poslanců, která je ostře proti svatbám homosexuálů, poukazuje na to, že by se mělo chránit manželství jako svazek muže a ženy.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz