Babiš: Za neúspěch v Praze může i Krnáčová

Zatímco ve většině krajských měst mohlo hnutí ANO slavit, v Praze jsou po víkendu z komunálních voleb rozpaky. Předseda hnutí Andrej Babiš se nezříká zodpovědnosti za to, že ANO skončilo v hlavním městě až páté. Především bylo podle něj chybou, že dlouho toleroval ve funkci primátorky Adrianu Krnáčovou, kterou zároveň vybral. „Celkově největší vliv na výsledek mělo to, co předvedli zástupci ANO na magistrátu. Budeme požadovat, aby převzali za to odpovědnost,“ řekl mimo jiné Babiš, který jedním dechem dodává, že nesouhlasí s poznámkou prezidenta Zemana, že chybou hnutí ANO bylo dosazení do lídra v Praze Petra Stuchlíka. „Pan Stuchlík je nový, udělal zásadní krok v životě, prodal firmu, angažoval se,“ hájí Babiš pražského lídra.

I když skončilo ANO v Praze až páté, žádný velký debakl to v podstatě nebyl, protože na vítězné ODS ztratili „Babišovci“ jen 2, 5%. I ostatní rozestupy mezi týmy na druhém a čtvrtém místě byly třeba jen půlprocentní.

Zatím to vypadá, že ani vítězná ODS nebude moc příliš slavit, protože strany či hnutí Česká pirátská strana, PRAHA SOBĚ a TOP 09 a Starostové (STAN) ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty se pravděpodobně dohodnou na koalici. Představitelé těchto uskupení se na tom předběžně dohodli už včera.

ANO bude mít na pražském magitrátu 12 členů, Česká pirátská strana, PRAHA SOBĚ a TOP 09 a Starostové (STAN) ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty po třinácti a vítězná ODS 14 zástupců.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.