Search
Close this search box.

Babiš se dnes sejde s taxikáři, protest se odkládá

Dnešní naplánovaný protest taxikářů proti firmě UBER se nekoná. Taxikáři přijali pozvání premiéra Andreje Babiše ve Strakově akademii.

Důvodem stávky mělo být memorandum, které podepsali zástupci vlády s firmou UBER. Firma se v něm zavazuje, že si pořídí české živnostenské oprávnění, dále bude poskytovat data o jízdách řidičů kvůli výběru daní a zavede elektronickou evidence tržeb.
Taxikáři však především nejsou spokojeni s tím, že řidiči firmy UBER nemusí používat taxametry.

Firma UBER už několikrát v minulosti argumentovala tím, že „není taxislužbou, ale zprostředkovává spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.“

Podle Babiše není potřeba, aby UBER používal taxametr, protože cena jízdy je předem daná a zákazník o ní ví a souhlasí s ní.

K premiérovi by se měla dostavit jen několikačlenná delegace, takže v současné chvíli žádné protestní jízdy taxikářů nehrozí. Přitom podobný protest Praha už zažila, naposledy se tak stalo 27. března v okolí Václavského náměstí.

Andrej Babiš je rád, že taxikáři přijali jeho pozvání a nebudou blokovat provoz pomalými jízdami. Sraz taxikářů měl být původně v Čestlicích, což je nedaleko premiérova bydliště.„Taxikáři by neměli otravovat obyvatele Průhonic, kde bydlím. Já tam nebudu. Považuju to za absurdní. Budu na úřadě vlády od 6:00. Rád s nimi pohovořím, ale radši na úřadě. Lidé si to nezaslouží a procesy taxikářů jsou nesmyslné,“ řekl Babiš na tiskové konferenci v Brně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient