Babiš řekl Italům jasně: Ani jednoho imigranta nepřijmeme

Včera se v Římě sešli premiéři České republiky a Itálie, aby diskutovali především o řešení migrační otázky.
Andrej Babiš zopakoval svému protějšku Giuseppe Contemu už to, co předeslal v minulých týdnech: Česko nepřijme ani jednoho migranta v rámci přerozdělování uprchlíků. „Jasně jsem řekl, že to nemůže být řešení, že jsme čtyři roky zbytečně řešili kvóty a zbytečně jsme ztratili čas. Je potřeba, aby Evropa přijala systémové opatření na zastavení ilegální migrace,“ uvedl před novináři Babiš.

Český premiér diskutoval s Contem půl hodiny mezi čtyřma očima. Vysvětloval mu, že je důležité pomoci hlavně těm zemím, odkud imigranti odcházejí, ale i státům, kam uprchlíci putují, tzn. Itálie, Španělsko, Řecko či Malta. Podpora by podle něj měla být i finanční.

Podotkl také, že si všímá úspěšné spolupráce italské a libyjské pobřežní stráže, díky kterým se postupně snižuje počet imigrantů směřující do Evropy.

Premiéři spolu jednali i o o návrhu rozpočtu EU. Oba se shodli na tom, že náklady na unijní struktury obrovsky vyrostly. Stejně tak co se týká navýšení rozpočtu na ochranu vnějších hranic EU. Zde stoupla částka z 13 na 35 miliard eur.

Andrej Babiš poté navštívil velitelství námořních sil Evropské unie ve Středozemním moři, které sídlí v Římě. Hlavním současným úkolem těchto sil je boj s pašeráky. Na různých akcích se podílí i čeští vojáci.

Poté ještě odjel český premiér na návštěvu sousední Malty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.